ULTIMA ORĂ
FOTBAL / STRANIERI

BURSA STRANIERILOR. Florin Andone, două luni fără gol. Continuă CHINUL și pentru Adi Popa!

FANATIK.RO îți prezintă cum s-au descurcat jucătorii și antrenorii noștri de peste hotare în weekend-ul 21 aprilie – 23 aprilie 2017.

ANGLIA

Florin Gardoș (Southampton) –

Costel Pantilimon (Watford) N-a jucat nici minut în înfrângerea pe care Watford a suferit-o în meciul cu Hull City, 0-2.

Adi Popa (Reading) – Adrian Popa a avut o evoluție modestă pentru Reading în meciul cu Nottingham Forest. Fostul stelist a fost înlocuit în minutul 50 al partidei.

SPANIA

Florin Andone (Deportivo) – A fost integralist pe Anoeta, în înfrângerea pe care Deportivo a suferit-o cu 0-1  în fața lui Real Sociedad. Atacantul român are aproape două luni de când n-a mai marcat!

Alin Toșca (Betis) –

Răzvan Raț (Rayo Vallecano) –

Paul Anton (Getafe) – A jucat 72 de minute în remiza cu Gimnastic, scor 1-1.

Răzvan Ochiroșii (Alcorcon) –

ITALIA

Vlad Chiricheș (Napoli) – N-a fost folosit deloc în meciul pe care echipa sa l-a terminat la egalitate, scor 2-2 cu Sassuolo.

Bogdan Lobonț (AS Roma) –

Ștefan Radu (Lazio) – Este accidentat.

Ciprian Tătărușanu (Fiorentina) – A luat 4 goluri de la Inter, însă Fiorentina a câștigat meciul cu 5-4!

Ianis Hagi (Fiorentina) – N-a jucat nici un minut!

Adrian Stoian (Crotone) – A intrat în minutul 59 al victoriei pe care Crotone a reușit-o împotriva lui Sampdoria.

RUSIA

Mircea Lucescu (Zenit) – Echipa pregătită de el a câștigat greu meciul cu Ural, după ce trei jucători adverși au fost eliminați. Vezi detalii AICI

Andrei Prepeliță (Rostov) –

Gheorghe Grozav (Terek) –

Gabriel Torje (Terek) –

Eric Bicfalvi (Ural) – A fost eliminat în meciul pe care echipa sa l-a pierdut în fața lui Zenit, scor 0-2. Vezi detalii AICI

Alexandru Bourceanu (Arsenal Tula) –

TURCIA

Bogdan Stancu (Bursaspor) –

Cosmin Matei (Genclerbirligi) – N-a fost utilizat în partida câștigată de formația sa, scor 2-1 cu Kayserispor.

Adrian Hora (Konyaspor) – N-a prins nici un minut în meciul pierdut de echipa sa, scor 1-2 cu Gaziantepspor.

Raul Rusescu (Osmanlispor) – A intrat în minutul 85 în locul lui Webo. Echipa sa a câștigat cu 1-0 meciul cu Alanyaspor.

Cristian Tănase (Karabukspor)  –  A fost integralis în remiza pe care echipa s-a a înregistrat-o contra lui Kasimpasa, scor 0-0.

Valerică Găman (Karabukspor) – N-a fost folosit în meciul Kasimpasa.

Iasmin Latovlevici (Karabukspor) – A jucat toate minutele.

Paul Papp (Karabukspor) – A jucat 90 de minute cu Kasimpasa și a luat un galben.