INTERNAŢIONAL / STRANIERI

BURSA STRANIERILOR. Florin Andone, doar 24 de minute pentru Depor! Victorii pentru Tătăruşanu şi Chiricheş!

FANATIK.RO îți prezintă cum se descurcă jucătorii și antrenorii noștri de peste hotare în weekend-ul 17-19 martie 2017.

ANGLIA

Florin Gardoș (Southampton) – Nu a fost în lot în înfrângerea pe care sfinţii au suferit-o pe terenul lui Tottenham, scor 0-1.

Costel Pantilimon (Watford) – Rezervă neutilizată în înfrângerea suferită de Watford pe terenul lui Crystal Palace.

Adi Popa (Reading) – A marcat primul său gol în Anglia în prelungirile partidei cu Sheffield Wed, scor 2-0. VEZI VIDEO

SPANIA

Florin Andone (Deportivo) – A început ca rezervă contra lui Celta Vigo şi a fost introdus în minutul 66. Depor a pierdut, scor 0-1.

Alin Toșca (Betis) – Alin Toşca a jucat 90 de minute pentru Betis în victoria cu Osasuna, scor 2-0.

Răzvan Raț (Rayo Vallecano) – A intrat în minutul 58 al victoriei cu Oviedo, scor 2-0.

Paul Anton (Getafe) – Rezervă neutilizată în înfrângerea suferită de echipa sa, 0-2 la Murcia.

Răzvan Ochiroșii (Alcorcon) – Rezervă neutilizată în partida pierdută acasă cu Valladolid, scor 1-2.

ITALIA

Vlad Chiricheș (Napoli) – Titular pentru Napoli în victoria de pe terenul lui Empoli, scor 3-2. Nu a avut vină la cele două reuşite ale oaspeţilor.

Bogdan Lobonț (AS Roma) – Rezervă neutilizată în victoria cu Sassuolo, scor 3-1.

Ștefan Radu (Lazio) – A fost schimbat în minutul 67 al partidei pe care Lazio a terminat-o la egalitate pe terenul lui Cagliari, scor 0-0.

Ciprian Tătărușanu (Fiorentina) – Integralist şi cu o evoluţie foarte bună în victoria de pe terenul lui Crotone, scor 1-0.

Ianis Hagi (Fiorentina) – Rezervă neutilizată în partida contra lui Crotone.

Adrian Stoian (Crotone) – A jucat 82 de minute pentru Crotone în înfrângerea în faţa Fiorentinei, scor 1-0.

Alexandru Mitriţă (Pescara) – Rezervă neutilizată în partida pierdută cu Atalanta, în deplasare, scor 0-3.

Valentin Cojocaru (Frosinone) – nu a fost în lot pentru Frosinone în victoria cu Vicenza, scor 3-1.

Constantin Nica (Latina) – rezervă neutilizată în remiza înregistrată de Latina la Pisa, scor 1-1.

Deian Boldor (Verona) – Rezervă neutilizată pe ternul lui Pro Vercelli, scor 1-1.

George Puşcas (Benevento) – Nu a fost în lotul pentru partida pierdută, 1-3, cu Perugia.

GERMANIA

Alexandru Maxim (Stuttgart) – Nu a fost în lotul lui Stuttgart în înfrângerea de pe terenul lui Furth, scor 0-1.

Laszlo Sepsi (FC Nurnberg) –

BELGIA

Nicolae Stanciu (Anderlecht) – Este pauză în campionatul Belgiei în această săptămână.

Alexandru Chipciu (Anderlecht) Este pauză în campionatul Belgiei în această săptămână.

Răzvan Marin (Standard Liege)  Este pauză în campionatul Belgiei în această săptămână.

Dorin Rotariu (Club Brugge) – Este pauză în campionatul Belgiei în această săptămână.

Mircea Rednic (Mouscron) – Este pauză în campionatul Belgiei în această săptămână.

BULGARIA

Cosmin Moți (Ludogoreț) – Rezervă neutilizată în remiza cu Dunav Ruse, scor 2-2.

Claudiu Keșeru (Ludogoreț) – A marcat un gol în partida cu Dunav Ruse, scor 2-2. VEZI AICI VIDEO

Srgian Luchin (Levski Sofia) – Integralist în victoria cu Plovdiv, scor 2-0.

ISRAEL

Ovidiu Hoban (Hapoel Beer Sheva) – A marcat un super gol pentru Hapoel Beer Sheva în victoria cu Maccabi Haifa, scor 4-0. VEZI AICI VIDEO

Mihai Roman (Maccabi Petah Tikva) –

RUSIA

Mircea Lucescu (Zenit) – A învins-o cu 2-0 pe Arsenal Tula, dar rămâne pe 3 în Rusia. VEZI DETALII AICI

Andrei Prepeliță (Rostov) – A fost integralist pentru Rostov în partida disputată la Samara, scor 0-0.

Gheorghe Grozav (Terek) – Rezervă neutilizată în meciul pierdut acasă, 0-1, în faţa lui ŢSKA Moscova.

Gabriel Torje (Terek) – Accidentat, nu a făcut parte din lot în meciul contra lui ŢSKA.

Eric Bicfalvi (Ural) – A fost integralist în partida pe care echipa sa a câştigat-o cu Rubin Kazan, scor 1-0.

Alexandru Bourceanu (Arsenal Tula) – A fost integralist în înfrângerea cu Zenit, scor 0-2. VEZI AICI DETALII

TURCIA

Bogdan Stancu (Bursaspor) – Nu a fost în lot în înfrângerea cu Alanyaspor, scor 1-3.

Cosmin Matei (Genclerbirligi) – Nu a fost în lot în victoria cu Rizespor, scor 1-0.

Adrian Hora (Konyaspor) – Rezervă neutilizată în victoria obţinută de Konya pe terenul lui Fenerbahce, scor 3-2.

Raul Rusescu (Osmanlispor) – Nu a fost în lot pentru partida pierdută pe terenul celor de la Kasimpaşa, scor 2-3.

Cristian Tănase (Karabukspor)  – A fost integralist în remiza de pe terenul lui Başakşehir, scor 3-3.

Valerică Găman (Karabukspor) – A fost integralist în remiza de pe terenul lui Başakşehir, scor 3-3

Iasmin Latovlevici (Karabukspor) – A fost suspendat pentru meciul cu Başakşehir.

Paul Papp (Karabukspor) – A marcat golul de 3-3 în remiza cu Başakşehir. VEZI DETALII AICI

Andrei Marc (Şanliurfaspor) – Nu a fost în lot la victoria cu Sivasspor, scor 2-1.

EMIRATE

Dan Petrescu (Al Nasr) – Pauză în campionatul din Emiratele Arabe Unite.

Cosmin Olăroiu (Al Ahli) – Pauză în campionatul din Emiratele Arabe Unite.

Adrian Ropotan (Hatta) – Pauză în campionatul din Emiratele Arabe Unite.

GRECIA

Răzvan Lucescu (Xanthi) – A făcut egal pe propriul teren contra celor de la Levadiakos, scor 2-2.

CROAȚIA

Alexandru Mățel (Dinamo Zagreb) –Integralist în victoria pe terenul celor de la Istra, scor 3-0.

Florentin Matei (Rijeka) – A intrat în minutul 82 al partidei cu Belupo.

QATAR

Dragoș Grigore (Al Sailiya) – Este pauză în campionatul din Qatar.

Valentin Lazăr (Al Sailiya) – Este pauză în campionatul din Qatar.

ARABIA SAUDITĂ

Constantin Gâlcă (Al Taawon) – Este pauză în campionatul din Arabia Saudită

Lucian Sănmărtean (Al Taawon) – Este pauză în campionatul din Arabia Saudită

Mircea Axente (Al Faisaly) – Este pauză în campionatul din Arabia Saudită

AUSTRIA

Paul Pârvulescu (St. Polten) – Nu a fost în lot pentru partida cu Wolfsberger, scor 0-1.

UCRAINA

Alexandru Vlad (Dnepr) Integralist în remiza contra lui Karpaty Lvov, scor 1-1.

OLANDA

Andreas Calcan (Willem II) – rezervă neutilizată în remiza cu Groningen, scor 1-1.