ULTIMA ORĂ
INTERNAŢIONAL / TURCIA

VIDEO. Stancu a dat pasă de gol, Latovlevici a gafat în Bursaspor – Galata 1-2

Mijlocaşul Bogdan Stancu a dat o pasă de gol în partida Bursaspor – Galata 1-2 din etapa a VI-a a campionatului Turciei, iar fundaşul Iasmin Latovlevici a gafat la reuşita gazdelor. Stancu, care a jucat tot meciul, a deviat decisiv un balon la reuşita lui Delarge din minutul 14. La golul Bursei, Latovlevici a strâns în centru la Stancu, dar l-a lăsat liber pe internaţionalul congolez care a marcat.

La pauză, Latovlevici i-a lăsat locul algerianului Sofiane Feghouli, iar acesta a reuşit să restabilească egalitatea în minutul 73. Trupa lui Igor Tudor a reuşit să înscrie golul victoriei prin Cigerci, în minutul 82. În urma acestei victorii, Galatasaray a revenit în frunta clasamentului, cu 16 puncte, trei mai multe decât campioana en-titre Beşiktaş. Click pe meci în aplicaţia de mai jos pentru detaliile complete: echipe de start, comentariul live, statistici, clasament în timp real! Click pe MECIURILE ZILEI pentru a vedea toate jocurile de azi

Bursaspor – Galata 1-2. Al doilea meci ca titular pentru Latovlevici

De partea cealaltă, Bursaspor se află pe poziţia a opta, cu nouă puncte. Bogdan Stancu, care a fost convocat la naţionala României pentru ultimele partide din preliminariile Cupei Mondiale din 2018 la fel ca şi Latovlevici, a marcat două goluri în acest sezon.

Iasmin Latovlevici a fost adus de la Karabukspor şi a semnat un contract valabil pe un sezon cu Galatasaray, cu posibilitate de prelungire pe încă un an, dacă va bifa mai mult de 20 de partide în tricoul turcilor. Latovlevici va avea un salariu lunar de 100.000 de euro. El este al 12-lea fotbalist român care ajunge la Galatasaray. Lato ar putea debuta la noua sa formaţie duminic, la partida din deplasare cu Antalyaspor.