INTERNAȚIONAL / EUROPA LEAGUE

VIDEO Europa League. Răzvan Lucescu, VICTORIE la debut! GOL Moţi! Vezi AICI toate rezultatele

Europa League live play-off. Viitorul se bate cu Salzburg pentru grupe

O seară nebună în Europa League, cu multe rezultate puţin scontate. Importantă victorie la debut pentru Răzvan Lucescu pe banca lui PAOK, echipa sa revenind de la 0-1 cu Ostersunds şi marcând de trei ori. O altă formaţie cu români pe teren, Ludogoreţ, a învins cu 2-0 acasă pe Suduva din Lituania şi Cosmin Moţi a marcat unul din goluri.

Mari surprize la Domzale, unde Marseille a făcut doar 1-1, la Zagreb, unde Dinamo a egalat în minutul 5 al prelungirilor în faţa albanezilor de la Skenderbeu, la Amsterdam, unde Ajax a pierdut în faţa lui Rosenborg, la Skopje, unde Vardar i-a dat un 2-0 sec lui Fenerbahce şi la Varşovia, Legia doar egal cu „şerifii” din Moldova.

VIDEO PAOK – OSTERSUNDS 3-1

VEZI GOLUL LUI MOŢI

Click pe meci în aplicaţia de mai jos pentru detaliile complete: echipe de start, comentariul live, statistici, clasament în timp real.

Moți și Keșeru sunt mari favoriți

EUROPA LEAGUE LIVE PLAY-OFF. Este momentul debutului oficial al lui Răzvan Lucescu pe banca lui PAOK Salonic, debut care se va face în fața propriilor fani, în fața echipei suedeze Ostersunds, care trebuie tratată cu toată seriozitatea, pentru că a eliminat pe Galatasaray. La Razgrad, în Bulgaria, după ce au ratat, dramatic, accesul în play-off-ul Ligii Campionilor, Ludogoreț, echipa lui Cosmin Moți și Claudiu Keșeru, trebuie să facă, în mod normal, scor cu lituanienii de la Suduva.

Nu rata

EUROPA LEAGUE LIVE PLAY-OFF. Alte formații la care activează români sunt FK Krasnodar, echipa lui Andrei Ivan, care are un meci greu, acasă, cu sârbii de la Crvena Zvezda, Club Brugge a lui Dorin Rotariu, meci dificil acasă cu AEK Atena și Dinamo Zagreb a lui Alexandru Mățel, partidă mai ușoară, acasă, cu Skenderbeu din Albania. Dintre marile cluburi misiuni extrem de facile par a avea Milan cu macedonenii de la Skendija și Marseille, în Slovenia, cu Domzale.