ULTIMA ORĂ
PRELIMINARII CM 2018 / PERU - COLUMBIA 1-1

VIDEO. Falcao, acuzat de blat! Un adversar l-a dat de gol după meci

Falcao, acuzat de blat in preliminariile CM 2018! VIDEO faza suspecta

UPDATE, ora 18:16 / Radamel Falcao a răspuns acuzațiilor conform cărora încerca să le propună jucătorilor din Peru pe teren să facă egal, rezultat care ajuta ambele echipe: „Ştiam ce se întâmplă în celelalte meciuri şi am jucat fiind informaţi de scorul de pe celelalte arene. În acele momente le-am spus adversarilor scorul şi nu am încercat să îi conving să o lase mai moale. Peru a fost un adversar pe măsură care s-a luptat cu noi pentru 90 de minute”, a spus Falcao.

Jucătorul peruan, Renato Tapia a avut o altă versiune şi a spus că starul lui AS Monaco i-a spus că ambele echipe sunt calificate: „Falcao mi-a zis că ambele echipe sunt calificate. Aşa e fotbalul. În ultimele 5 minute, columbienii ne-au abordat. Ştiau care e situaţia în alte partide, aşa că meciul nostru a decurs cum era mai bine pentru ambele părţi” Click pe meci în aplicaţia de mai jos pentru detaliile complete: echipe de start, comentariul live, statistici, clasament în timp real! Click pe MECIURILE ZILEI pentru a vedea toate jocurile de azi

Meciul dintre Peru şi Columbia din ultima etapă a preliminariilor pentru CM 2018 a stârnit multe controverse. Cele două formaţii au încheiat la egalitate, 1-1 şi au mers „la braţ” mai departe. Perdanta a fost Chile, eliminată din cursă după golul ciudat încasat de Ospina. VEZI DETALII AICI

Atacantul columbienilor, Radamel Falcao, este acuzat că a negociat pe teren în timpul meciului dintre Peru şi Columbia, ca meciul să se încheie la egalitate. Starul lui AS Monaco a discutat pe teren cu mai mulţi adversari, la scorul de 1-1, pervienii fiind calificaţi la acest rezultat la baraj, unul accesibil, teoretic, împotriva Noii Zeelande.

Falcao, negocieri direct pe teren

Falcao şi-a pus mâna la gură în timp ce vorbea pe teren cu oponenţii săi, dar gesturile acestora care îndemnau la calm i-a trădat. Ultimele minute ale meciului s-au jucat la mijlocul terenului cu pase simple, niciuna dintre echipe nevând nicio tragere să atace poarta adversă. Orice gol marcat ar fi însemnat eliminarea celeilalte echipe.

James Rodriguez a deschis scorul pentru Columbia în minutul 56, iar Guerrero a egalat cu 15 minute înainte de final dintr-o lovitură liberă controversată. Deşi a fost o lovitură indirectă, Guerrero a trimis direct pe spaţiul porţii, dar golul a fost validat pentru că Ospina a atins mingea. Pierzătoarea a fost naţionala din Chile, care a ratat calificarea la Campionatul Mondial.