ULTIMA ORĂ
LIGA 1 BETANO / FCSB-DINAMO 1-0

Adi Mutu a găsit vinovatul. „Vreau mai mult de la el! Aşa nu merge!”

Adrian Mutu sustine o conferinta de presa inaintea plecarii lui Comin Contra ca selectioner al Romaniei, luni 18 septembrie 2017 in sala de conferinte a stadionului Dinamo din Bucuresti. © FOTO Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

FCSB a învins-o cu 1-0 pe Dinamo Bucureşti în etapa a 12-a din Liga 1 Betano. Steliştii au ajuns la punct de CFR Cluj, echipa care se află pe primul loc. Singurul gol al formaţiei antrenate de Nicolae Dică a fost marcat de Marko Momcilovic în minutul 31. La finalul partidei de pe Arena Naţională, Adrian Mutu a vorbit despre eşecul lui Dinamo. VEZI AICI TOATE FAZELE MECIULUI FCSB-DINAMO 1-0.

Adrian Mutu a fost mulţumit per total de evoluţia „roş-albilor”, dar le-a reproşat lipsa de concentrare în faţa porţii. Ţinta a fost Jeremy Bokila, pe care oficialul l-a criticat pentru prestaţia dazastruoasă contra FCSB. Directorul general al lui Dinamo este de părere că trupa antrenată acum de Miriuţă ar fi meritat mai mult din acest derby. Mutu e convins că nu vor fi probleme ca Dinamo să prindă play-off-ul.Click pe meci în aplicaţia de mai jos pentru detaliile complete: echipe de start, comentariul live, statistici, clasament în timp real! Click pe MECIURILE ZILEI pentru a vedea toate jocurile de azi

Mutu îl critică pe Bokila după FCSB – Dinamo 1-0: „Nu e ok cum joacă!”

Un rezultat de egalitate era mai echitabil. Ca să luăm măcar un punct, trebuia să dăm gol. Am dominat prima repriză. Băieţii au jucat, şi-au creat ocazii, dar trebuie să fie mai concreţi. Mi-a plăcut echipa 50-60 de minute, iar Vasile a făcut şi el tot ce a putut. Ce pot să le reproşez băieţilor e că nu au fost concreţi în faţa porţii, aşa cum spuneam. Vreau mai mult de la Bokila, așa nu merge, nu e ok cum joacă. Un jucător de valoarea lui ar trebui să joace mult mai bine decât o face el acum. După pauză a început şi Steaua să joace”, a declarat Mutu la finalul întâlnirii.

Nu rata

Oficialul dinamovist a vorbit şi despre programul ulterior al echipei sale, care va avea de disputat în următoarea săptămână două partide: restanţa cu Chiajna, care va avea loc miercuri, de la ora 16:30, apoi, în week-end, în ultima rundă a turului, Dinamo va primi acasă pe Astra Giurgiu. Mutu spune că echipa trebuie să reînceapă să câştige şi să urce în clasament. „Noi suntem Dinamo, trebuie să câştigăm. Nu are cum să-mi fie teamă de Chiajna. Avem nevoie de victorii. Dinamo o să fie în play-off, nu vă faceţi probleme, e prea devreme să vorbim acum. Iar despre Steliano. Nu ştiu încă nimic despre accidentarea lui. Am mare încredere că își va reveni. Sper să uite de acel transfer care nu s-a realizat și să reînceapă să joace bine”, a mai spus Mutu după FCSB – Dinamo 1-0.