ULTIMA ORĂ
TENIS / WTA ROMA

Irina Begu şi Monica Niculescu, OUT din primul tur de la Roma! Doar Halep a mai rămas pe tablou

begu

UPDATE, ora 16:00 / Monica Niculescu a părăsit turneul de la Roma în turul inaugural, deşi a câştigat clar primul set împotriva lui Kiki Bertens, scor 6-2. Niculescu a cedat următoarele două manşe cu scorul de 2-6 şi 1-6. Simona Halep este singura româncă rămasă pe tabloul principal de simplu

UPDATE, ora 15:22 / Monica Niculescu a câştigat primul set împotriva lui Kiki Bertens, scor 6-2. În setul secund, sportiva din Olanda conduce cu 4-2.

Irina Begu a pierdut în turul inaugural al turneului WTA de la Roma. Românca a fost învinsă în două seturi de sportiva letonă, Anastasija Sevastova, scor 4-6, 4-6.

Begu şi-a pierdut serviciul de 5 ori pe parcursul meciului şi a fost învinsă după o oră şi 35 de minute. România mai are două reprezentante pe tabloul principal de la Roma.

Monica Niculescu va evolua în turul inaugural împotriva sportivei din Olanda, Kiki Bertens. Simona Halep este calificată direct în turul doi şi va evolua împotriva Laurei Siegemund.