FOTBAL ROMÂNIA / LIGA 1

Război Steaua-Dinamo pe arbitraj! MM şi Mutu, CONTRE pe Facebook

Update. Replica lui MM Stoica a venit imediat.

Update. Adrian Mutu s-a implicat şi el în scandalul dintre Mihai Stoica, directorul sportiv al Stelei, şi Cosmin Contra, antrenorul lui Dinamo.

După victoria Stelei din meciul cu FC Voluntari, scor 2-1, Adrian Mutu a postat un mesaj pe Facebook prin cae a trimis săgeţi către echipa pregătită de Nicolae Dică.

DXADSADA

…………………………..

FC Dinamo Bucureşti s-a deplasat la Ploieşti, acolo unde a întâlnit în prima etapă din sezonul 2017-2018 a Ligii 1 pe Juventus Bucureşti, iar meciul nu a fost lipsit de incidente, în ciuda victoriei lejere cu 3-0 a alb-roşilor.

În minutul 53 al partiei dintre Juventus Bucureşti şi FC Dinamo Bucureşti, Mădălin Mihăescu, mijlocaşul defensiv al gazdelor, a primit cel de-al doilea cartonaş galben după un fault semnalizat de arbitrul asistent. Jucătorul lui Juventus Bucureşti l-a împins pe Busuladzic, deşi balonul nu se afla la fotbalistul lui Dinamo.

JUVENTUS-DINAMO. Mihai Stoica acuză arbitrajul

Mădălin Mihăescu a primit primul cartonaş galben în minutul 44 al partidei de pe „Ilie Oană”, atunci când a avut o intrare dură asupra lui Adam Nemec. VEZI VIDEO AICI

Reacţiile după eliminarea lui Mihăescu au apărut imediat. Mihai Stoica, directorul sportiv al celor de la Steaua Bucureşti, a postat un mesaj pe Facebook şi a lăsat să se înţeleagă că decizia lui Horaţiu Feşnic nu a fost una corectă.

Juventus-Dinamo. Meme contesta eliminarea lui Mihaescu. VIDEO

După meci, Cosmin Contra nu a vrut să comenteze faza eliminării, dar l-a taxat pe Mihai Stoica pentru ieşirea de pe facebook: