ULTIMA ORĂ
SPORTURI / VIDEO

Halep a „distrus-o” pe Anett Kontaveit, scor 6-3, 6-0! O va înfrunta pe Stosur în optimi! Vezi când a fost programat meciul

SIMONA HALEP-SAMANTHA STOSUR LIVE VIDEO MIAMI OPEN. Partida Simona Halep-Samantha Stosur a fost programată în această noapte, după ora 00:00, pe terenul unu. Este al cincilea meci programat pe această arenă, după Cibulkova-Safarova, Mannarino-Coric, Baroni-Matek Sands şi Konta-Arruabarena.

SIMONA HALEP-SAMANTHA STOSUR LIVE VIDEO MIAMI OPEN. Simona Halep a fost euforică după victoria cu Anett Kontaveit, din Estonia. „Cred că e cel mai bun tenis al meu în acest an. M-am bucurat de fiecare moment. Am vrut să fiu foarte agresivă, să stau aproape de linie, să iau mingea rapid şi în urcare. Serviciul a funcţionat chiar bine azi. De fapt, totul a mers bine pentru mine. M-am simţit uşoară pe teren şi am putut alerga foarte mult”, a declarat Halep.

SIMONA HALEP-SAMANTHA STOSUR LIVE VIDEO MIAMI OPEN. Românca este încrezătoare înaintea confruntării cu Samantha Stosur, din optimile de finală. „Va fi un meci dificil, o ştiu destul de bine. Ştiu cum trebuie să joc cu ea. Va fi o provocare mare pentru mine. Vin după o pauză, nu am nimic de pierdut şi voi încerca să dau totul, la fel cum am făcut azi, şi să mă bucur de fiecare moment”, a precizat Halep.

SIMONA HALEP-SAMANTHA STOSUR LIVE VIDEO MIAMI OPEN. Simona Halep a depășit-o fără nicio emoție pe estonianca Anne Kontveit, cu 6-3, 6-0 și s-a calificat în optimile de finală ale turneului de la Miami.

SIMONA HALEP-SAMANTHA STOSUR LIVE VIDEO MIAMI OPEN. În această fază a competiției din Florida, Simona o va întâlni pe australianca Samantha Stosur, care a trecut în turul anterior, în trei seturi, de chinezoaica Peng.

SIMONA HALEP-SAMANTHA STOSUR LIVE VIDEO MIAMI OPEN. Scorul meciurilor directe dintre Halep și Stosur este 4-4, ultima partidă revenindu-i australiencei în 2016, la Roland Garros.

Capture

––––––––––––––––––––––––––––

SIMONA HALEP-SAMANTHA STOSUR LIVE VIDEO MIAMI OPEN. UPDATE, 26 martie, ora 12:35 / Meciul dintre Simona Halep şi Anett Kontveit va avea loc în noaptea de duminică spre luni, de la ora 02:30.

Partida va putea fi urmărită LIVE VIDEO pe FANATIK.RO. Este prima confruntare directă între cele două jucătoare. În optimi, învingătoarea va evolua împotriva lui Stosur sau Peng.

SIMONA HALEP-SAMANTHA STOSUR LIVE VIDEO MIAMI OPEN. UPDATE, 25 martie, ora 10:56 / Simona Halep va evolua în turul 3 de la Miami împotriva sportivei din Estonia, Anett Kontveit. Numărul 112 mondial a realizat surpriza şi a eliminat-o pe Ekaterina Makarova cu scorul de 6-7, 6-2, 6-2. Meciul e programat duminică, la o oră ce va fi stabilită ulterior de organizatori.

SIMONA HALEP-SAMANTHA STOSUR LIVE VIDEO MIAMI OPEN. Va fi prima întâlnire dintre Anett Kontveit şi Simona Halep.

sh

SIMONA HALEP-SAMANTHA STOSUR LIVE VIDEO MIAMI OPEN. UPDATE, ora 20:04 / Simona Halep a declarat după meci: „A fost dificil să revin în setul secund! Am fost supărată, dar ştiam ce am de făcut în setul decisiv. Naomi e o jucătoare foarte tânără şi are timp să acumuleze experienţă. Am jucat mai bine azi împotriva ei decât am făcut-o la Roland Garros.

Am revenit după cinci săptămâni de pauză. Nu am putut să joc, nu am putut să mă antrez, așa că sunt foarte fericită că am reușit să câștig astăzi. Iubesc să joc aici și sper ca următorul meci să fie mai bun”.

GAME, SET ŞI MECI, SIMONA HALEP, 6-4, 2-6, 6-3! Campioana noastră este în turul trei de la Miami după o victorie grea împotriva lui Naomi Osaka. Situaţia a fost complicată şi cele două reprize de ploaie, însă românca a reuşit să câştige meciul în decisiv. În turul următor, Simona Halep va evolua împotriva câştigătoarei din meciul Anett Kontveit – Ekaterina Makarova.

5-3, GAME Halep! Simona e la un game de calificarea în turul trei

UPDATE, ora 19:48 / Meciul dintre Simona Halep şi Naomi Osaka se va relua în 2 minute după ce a fost întrerupt mai bine de o jumătate de oră. Halep conduce cu 4-3 în decisiv, cu break

Încă o întrerupere cauzată de ploaie! Din nou într-un moment în care Halep juca mai bine. Să sperăm că după pauză, Halep va închide meciul

4-3, BREAK Halep! Simona preia din nou conducerea în decisiv

3-3, BREAK Osaka! Incredibil! Simona Halep a fost oprită de o decizie greşită a arbitrilor la 30-0 şi până la urmă pierde game-ul

3-2, GAME Osaka! Nipona rămâne în set

3-1, GAME Halep! Simona îşi face serviciul şi se desprinde la 3-1

2-1, BREAK Halep! După un game de mare luptă, Simona Halep preia iniţiativa în setul decisiv

1-1, GAME Halep! Simona trece prin mari emoţii, dar reuşeşte să îşi facă serviciul

0-1, GAME Osaka! Naomi îşi face serviciul clar şi începe cu dreptul în decisiv

Începe setul decisiv cu Osaka la serviciu

SET, 6-2 Osaka! Naomi a început foarte bine setul şi a fost ajutată de ploaia care a scos-o pe Simona din ritm. Nipona are un serviciu foarte puternic

2-5, GAME Osaka! Japoneza e la un game de câştigarea setului secund

2-4, GAME Halep! Simona îşi face serviciul şi mai are un break de recuperat

1-4, BREAK Halep! Simona reduce din handicap, însă dă multe semne de nervozitate

0-4, BREAK Osaka! Pare setul lui Naomi, care are dublu break

0-3, GAME Osaka! Japoneza îşi consolidează break-ul

0-2, BREAK Osaka! Sportiva niponă face primul break în meci

S-a reluat meciul Simona Halep – Naomi Osaka după 10 minute de pauză

esss

Ploaia întrerupe meciul Simonei Halep! A fost un moment bun pentru campioana noastră, dar să sperăm că această pauză nu o îi va tulbura concentrarea Simonei.

0-1, GAME Osaka! Japoneza îşi face serviciul

Start în setul secund. Japoneza serveşte

SET, 6-4 SIMONA HALEP! Românca a servit foarte bine în primul set şi a rupt echilibrul în finalul manşei. Joc solid al campioanei noastre

5-4, BREAK HALEP! Simona rupe echilibrul la fix, în final de set. Românca serveşte pentru set

4-4, GAME Halep! Simona nu o lasă pe adversară să se desprindă! Serveşte foarte bine

3-4, GAME Osaka. Asiatica îşi face serviciul.

3-3, GAME Halep! Joc solid pentru Simona pe propriul serviciu!

2-3, GAME Osaka! Japoneza îşi face serviciul

2-2, GAME Halep! Simona serveşte bine. Îşi face game-ul fără emoţii

1-2, GAME Osaka! Naomi joacă bine, va fi un meci greu pentru Halep

1-1, GAME Halep! Simona egalează rapid în meci

0-1, GAME Osaka! Japoneza începe bine meciul. Pare într-o dispoziţie bună de joc

START de meci cu Osaka la serviciu

SIMONA HALEP-SAMANTHA STOSUR LIVE VIDEO MIAMI OPEN. UPDATE, ora 17:00 / Jucătoarele au intrat pe teren. Vreme destul de închisă la Miami. Câteva sute de fani în tribune, care sunt preponderent goale. În câteva minute va începe meciul

SIMONA HALEP-SAMANTHA STOSUR LIVE VIDEO MIAMI OPEN. UPDATE. 16:20 / Au mai rămas 40 de minute până la debutul meciului. Partida va avea loc pe Arena Centrală şi poate fi urmărită LIVE VIDEO pe FANATIK.RO

SIMONA HALEP-SAMANTHA STOSUR LIVE VIDEO MIAMI OPEN. UPDATE. 14:20 / Au mai rămas 3 ore până la meci. Vremea e frumoasă în Florida şi pentru ora meciului sunt şanse foarte mici de ploaie. Cel mai probabil, meciul Halep – Osaka se va disputa în condiţii de joc foarte bune.

SIMONA HALEP-SAMANTHA STOSUR LIVE VIDEO MIAMI OPEN. UPDATE. 12:05 / Simona Halep este optimistă înaintea turneului de la Miami. Campioana noastră spune că e la capacitate maximă din punct de vedere fizic:

“Este minunat să revin aici. Sunt fericită că sunt sănătoasă. Mă pot antrena fără durere și pot să mă antrenez mult, este un lucru bun. 5 săptămâni am stat acasă fără să fac nimic, deci e destul de greu”, a spus Simona Halep.

VEZI VIDEO:

SIMONA HALEP-SAMANTHA STOSUR LIVE VIDEO MIAMI OPEN. UPDATE. Simona Halep va evolua în turul doi de la Miami împotriva sportivei din Japonia, Naomi Osaka, numărul 49 WTA.

Partida va începe la ora 17:00, ora României, fiind prima de pe terenul Stadium.

SIMONA HALEP-SAMANTHA STOSUR LIVE VIDEO MIAMI OPEN. UPDATE, ora 20:37. Osaka a trecut în turul inagurural în minimum de seturi, 6-2, 6-3 de Kristina Kucova. Osaka şi Halep s-au întâlnit o singură dată, la Roland Garros 2016. Simona a trecut cu emoţii de japoneză cu 4-6, 6-2, 6-3.

Comparaţie Halep-Osaka:

gerg

SIMONA HALEP-SAMANTHA STOSUR LIVE VIDEO MIAMI OPEN. UPDATE, ora 13:30. Marți seara, după ora 20:00, Simona Halep își va afla adversara din turul secund al turneului de la Miami. Sportiva noastră va juca împotriva învingătoarei dintre Kucova și Osaka.

SIMONA HALEP-SAMANTHA STOSUR LIVE VIDEO MIAMI OPEN. Trei românce vor juca și ele în această seară: Patricia Țig o va întâlni pe Rodina, Ana Bogdan se va înfrunta cu Vekic, în timp ce Monica Niculescu se duelează cu Larsson. Toate cele trei meciuri vor avea loc după ora 20:00.

SIMONA HALEP-SAMANTHA STOSUR LIVE VIDEO MIAMI OPEN. UPDATE, ora 10:30. Ana Bogdan și Patricia Țig s-au calificat în primul tur al turneului de la Miami. În schimb, Marius Copil a ratat prezența pe tabloul principal de la Miami.

SIMONA HALEP-SAMANTHA STOSUR LIVE VIDEO MIAMI OPEN. UPDATE, ora 10:08 / Duminică seara a avut loc tragerea la sorţi de la turneul de la Miami. Simona Halep şi Irina Begu vor intra direct în turul secund şi ar putea să se întâlnească în sferturile de finală. Sunt 4 românce pe tabloul principal.

SIMONA HALEP-SAMANTHA STOSUR LIVE VIDEO MIAMI OPEN. Româncele de pe tabloul principal:

Simona Halep, în turul doi cu: Kristina Kucova sau Naomi Osaka

Irina Begu, în turul doi cu: Lara Arruabarrena sau  Natalia Vihlianţeva

Sorana Cârstea – Monica Puig

Monica Niculescu – Johanna Larsson

SIMONA HALEP-SAMANTHA STOSUR LIVE VIDEO MIAMI OPEN.  Meciurile de pe tabloul principal vor începe să se joace de marţi, 21 martie.

SIMONA HALEP-SAMANTHA STOSUR LIVE VIDEO MIAMI OPEN. Traseul Simonei Halep la Miami:

4 reprezentanţi în calificări. Toţi joacă luni

SIMONA HALEP-SAMANTHA STOSUR LIVE VIDEO MIAMI OPEN. În calificări, România mai are încă trei reprezentante: Patricia Țig, Ana Bogdan și Jaqueline Cristian. Ele vor evolua împotriva Aleksandrei Krunic, Tatjanei Maria, respectiv, Monei Barthel.

SIMONA HALEP-SAMANTHA STOSUR LIVE VIDEO MIAMI OPEN. La masculin, Marius Copil joacă în calificări împotriva tânărului american Reilly Opelka, fost campion la juniori, la Wimbledon, în 2015.

Programul zilei de luni:

Marius Copil – Reilly Opelka 4-6, 6-7

ANA BOGDAN – Tatjana Maria 7-5, 2-6, 6-4

Jaqueline Cristian – Mona Barthel 1-6, 1-6

PATRICIA ȚIG – Aleksandra Krunic 6-3, 6-2

SIMONA HALEP-ANETT KONTVEIT LIVE VIDEO MIAMI OPEN. Simona Halep se află deja la Miami, unde va participa la al doilea turneu din seria Premier Mandatory, în perioada 21 martie – 2 aprilie. Simona exersează de zor alături de antrenorul ei, australianul Darren Cahill şi spune că se simte bine din punct de vedere fizic.

SIMONA HALEP-SAMANTHA STOSUR LIVE VIDEO MIAMI OPEN. La revenirea pe teren după pauza de o lună, provocată de problemele de la genunchiul stâng, Halep a ajuns doar până în al treilea tur, unde a cedat cu 2-0 în faţa franţuzoaicei Kristina Mladenovic.

SIMONA HALEP-SAMANTHA STOSUR LIVE VIDEO MIAMI OPEN. Acum Simona are gânduri mari, de a ajunge în fazele superioare, cel puţin în sferturi, acolo unde a fost anul trecut. Suprafaţa de joc este ceva mai rapidă ca la Indian Wells.

SIMONA HALEP-SAMANTHA STOSUR LIVE VIDEO MIAMI OPEN. Simona recunoaşte că este o perioadă dificilă şi că au fost destule critici la adresa ei, dar ţine să mulţumească fanilor pentru atenţia care aceştia i-o acordă:

Nu rata

SIMONA HALEP-SAMANTHA STOSUR LIVE VIDEO MIAMI OPEN. „Nu dau atenţie mesajelor negative, vreau să mulţumesc tuturor celor care au trimis gânduri pozitive şi care pierd nopţile pentru a urmări meciurile mele, chiar dacă nu prea mai câştig. Sunt şi perioade mai puţin bune în viaţa unui sportiv, însă acum mă simt bine şi  încerc să-mi regăsesc forma, dar trebuie timp şi răbdare”.