WTA MIAMI / OPTIMI

VIDEO. Visul frumos s-a terminat! Halep, ELIMINATĂ în sferturi la Miami după un THRILLER în trei seturi

UPDATE, ora 23:34 / Simona Halep a fost eliminată în sferturile de finală de la Miami, după un meci în trei seturi pierdut în faţa Timeei Bacsinszky, scor 6-4, 3-6, 2-6. Halep ar putea să cadă pe locul şase în clasamentul WTA dacă Azarenka o bate pe Johanna Konta şi se califică în semifinale.

Partida Simonei Halep şi toate jocurile din sferturi de la Miami pot fi urmărite ONLINE în format LIVE VIDEO pe FANATIK.RO accesînd linkurile de mai jos.

GAME BACSINSZKY 0-4.

„Vorbeşte cu mine, încearcă să elimini furia. Poţi să pierzi, dar hai să începi să loveşti. Arată-i ei, mai mult ca oricui, că vrei să cîştigi această partidă. Haide, Simo! Poţi să cîştigi meciul ăsta”

BREAK BACSINSZKY 0-3.

GAME BACSINSZKY 0-2

BREAK BACSINSZKY 0-1.

A început setul decisiv.

GAME BACSINSZKY 3-6.

GAME HALEP 3-5!

„Vreau să îmi arăţi implicare. Vreau să te văd cît de mult îţi doreşti să cîştigi următoarele gameuri. Tu probabil te gîndeşti acum la nişte mingi ratate. Cel mai probabil vom avea un set decisiv, dar hai să îl pregătim. Vreau să văd în următoarele două gameuri mai multă implicare”, Darren Cahill, după o nouă prezenţă alături de Halep.

GAME ŞI SET HALEP 6-4.

Darren Cahill a intrat pentru oncourt coaching înainte de aceste game. Iată ce i-a spus Simonei: „Loveşti mingea bine, mai bine decît zilele trecute. Eşti în cea mai bună formă. Continuă să faci lucrurile la fel. Ea este cea care simte că trebuie să forţeze. Tu trebuie să te relaxezi. Încearcă să prinzi primul serviciu şi nu te gîndi la scor. Totul este bine?”, a spus el, iar Halep l-a asigurat că totul este în regulă.

GATA! A început meciul!

SIMONA HALEP-TIMEA BACSINSZKY LIVE VIDEO SFERTURI WTA MIAMI. UPDATE Ora 20:40 /  GATA! Final de meci, Berdych cîştigă, iar pe teren intră acum Simona Halep!

SIMONA HALEP-TIMEA BACSINSZKY LIVE VIDEO SFERTURI WTA MIAMI. UPDATE Ora 20:20 /  Meciul Simonei începe imediat după jocul din turneul ATP dintre Gasquet-Berdych, aflat în setul decisiv, după 4-6, 6-3, 5-4!

SIMONA HALEP-TIMEA BACSINSZKY LIVE VIDEO SFERTURI WTA MIAMI. UPDATE Ora 19:00 / A mai rămas o oră pînă la marele meci din sferturi de la Miami, al Simonei Halep!

SIMONA HALEP-TIMEA BACSINSZKY LIVE VIDEO SFERTURI WTA MIAMI. UPDATE Ora 12:30 / E oficial! Simona Halep joacă de la ora 20 în această seară!

Programul complet al sferturilor de finală de la Miami arată astfel:

Simona Halep (5) – Timea Bacsinszky (19)

Svetlana Kuznetsova (15) – Ekaterina Makarova (30)

Viktoria Azarenka (13) – Johanna Konta (24)

Angelique Kerber (2) – Madison Keys (22)

SIMONA HALEP-TIMEA BACSINSZKY LIVE VIDEO SFERTURI WTA MIAMI. UPDATE Ora 23:10 / Organizatorii au anunşat cînd are loc sfertul de finală al Simonei Halep! Partida va avea loc marţi seară de la ora 20:00 ora României, pe terenul central, în al doilea meci al zilei, după un meci ATP ce începe la ora 18:00!

SIMONA HALEP-TIMEA BACSINSZKY LIVE VIDEO SFERTURI WTA MIAMI. UPDATE Ora 20:30 / După ce a jucat excepţional în optimi – VEZI REZUMATUL MAI JOS – Simona Halep şi-a aflat adversara din sferturile de finală de la Miami, Timea Bacsinszky, locul 20 WTA. Elveţianca a produs surpriza în optimi, eliminînd-o pe Aga Radwanska în 3 seturi: 2-6, 6-4, 6-2.

SIMONA HALEP-TIMEA BACSINSZKY LIVE VIDEO SFERTURI WTA MIAMI. Simona este neînvinsă în faţa lui Bacsinszky, cîştigînd ambele jocuri directe din palmares, ultimul chiar în finala de la Shenzen de anul trecut!

SIMONA HALEP-TIMEA BACSINSZKY LIVE VIDEO SFERTURI WTA MIAMI. Partida va avea loc marţi după amiază, la o oră ce va fi anunţată în cursul acestei seri!

q1q1q1q1q1q1

GAME, SET şi MECI SIMONA HALEP: 6-3, 6-4! Românca se califică în sferturile de finală de la Miami, după 90 de minute de joc! Simona o va întîlni MARŢI DUPĂ AMIAZĂ pe cîştigătoarea dintre Aga Radwanska, campioana en titre de la Singapore şi Timea Bacsinszky, care se află în setul decisiv, după 6-2, 4-6!

VIDEO AICI CU UN PUNCT SENZATIONAL REALIZAT DE SIMONA HALEP

GAME WATSON: 6-3, 5-4 şi Simona serveşte pentru meci!

VIDEO CU REZUMATUL COMPLET AL SUPER MECIULUI REALIZAT DE SIMONA HALEP

GAME HALEP: 6-3, 5-3! Simona este aproape de calificare! Serveşte Watson pentru ceea ce poate fi ultimul game al meciului!

BREAK HALEP: 6-3, 4-3! Iar Simona simte nevoia unui nou sat de la Cahill: „Nu-ţi spun nimic nou. Fii calmă, relaxată, ai răbdare, atacă mai mult pe serviciu! Însă e bine, totul merge conform planului, nu te gîndi la scor! Nu te grăbi, conduci jocul!”

BREAK WATSON: 6-3, 3-3! Britanica reuşeşte să egaleze pe serviciul Simonei

BREAK HALEP: 6-3, 3-2 Simona se desprinde în setul 2

GAME HALEP: 6-3, 2-2

GAME WATSON: 6-3, 1-2 Britanica reuşeşte cu greu să îşi adjudece serviciul

GAME HALEP: 6-3, 1-1 Simona începe bine şi setul 2!

GAME WATSON: 6-3, 0-1

S-a reluat partida după o pauză de 10 minute!

Meciul a fost suspendat deoarece unei spectatoare i s-a făcut rău în tribune şi este nevoie de intervenţia medicilor!

GAME şi SET SIMONA HALEP!: 6-3! Campioana noastră cîştigă primul set în 40 de minute în optimea cu Watson!

BREAK HALEP!: 5-3! Simona revine spectaculos de la 1-3 şi serveşte pentru set!

GAME HALEP!: 4-3! Simona preia, în sfîrşit, conducerea!

BREAK HALEP!: 3-3! Sfatul lui Cahill e de bun augur, Simona face rebreak şi egalează!

GAME HALEP: 2-3! Simona reușește să-și adjudece serviciul. Pentru prima dată și cere sfatul lui Darren Cahill: „Fii mai agresivă, mişcă-te mai mult pe linia de fund, nu-ţi fi frică de greşeli. Hai, că e bine, nu te impacienta! Fii calmă, că totul este ok!”

CAHILL

GAME WATSON: 1-3!

BREAK WATSON: 1-2! Britanica reușește un nou break, al treilea consecutiv al meciului!

BREAK HALEP: 1-1! După un game MARATON de aproape 15 minute și 6 mingi de rebreak, Simona reușește să egaleze situația pe tabelă!

BREAK WATSON: 0-1! După 30-0, Simona pierde gameul pe propriul serviciu

A început meciul! Servește Simona!

halll

SIMONA HALEP-HEATHER WATSON LIVE VIDEO OPTIMI WTA MIAMI. UPDATE, 28 MARTIE, ORA 18:00 / Gata! Începe marele meci, fetele au intrat pe teren!

SIMONA HALEP-HEATHER WATSON LIVE VIDEO OPTIMI WTA MIAMI. UPDATE, 28 MARTIE, ORA 12:13 / Simona Halep şi Heather Watson s-au întîlnit de doar două ori pînă acum, de fiecare dată la turnee de Grand Slam. Românca s-a impus de fiecare dată, atît la US Open, cît şi la Roland Garros.

Capture

SIMONA HALEP-TIMEA BACSINSZKY LIVE VIDEO SFERTURI WTA MIAMI. / Organizatorii turneului de la Miami au stabilit ora la care se va juca partida Simona Halep-Heather Watson. Astfel, meciul Simonei deschide ziua de luni şi va începe de la ora 18:00, pe Court 1.

SIMONA HALEP-TIMEA BACSINSZKY LIVE VIDEO SFERTURI WTA MIAMI. UPDATE, 27 MARTIE, ORA 11:26 / Simona Halep a vorbit despre victoria cu Julia Georges şi despre disputa cu Hather Watson, din optimile de finală de la Miami.

„A fost un meci dificil, ea a început foarte bine cu 3-0, dar apoi am revenit în joc. Am încerat să îmi fac jocul, să fiu mai agresivă, să iau mingea repede și să îmi fac adversa să alerge mai mult. Cred că asta a fost cheia să cîștig meciul. Înseamnă mult pentru orice victorie de la Miami. Dupa începutul dificil de an, acum sunt încrezatoare și vreau doar să intru pe teren și sa joc tenisul meu.

Pentru meciul cu Watson mă voi pregăti normal, nimic special. Avem o zi liberă, deci ne putem recupera. Abia apoi mă voi focusa pe următorul meci. O cunosc destul de bine, va fi o provocare, dar voi lupta pentru victorie”, a spus Halep.

SIMONA HALEP-TIMEA BACSINSZKY LIVE VIDEO SFERTURI WTA MIAMI. UPDATE, ORA 20:13 / Simona Halep a fost condusă cu 3-0 în startul meciului cu Goerges, dar a revenit senzaţional din acel moment. A mai pierdut doar două gameuri şi s-a calificat în optimile de finală, unde o va înfrunta pe britanica Heather Watson, locul 69 WTA, meci care va fi programat luni.

6-1. Break Halep, care a obţinut o calificare fără mari emoţii!

5-1. Halep îşi face serviciul.

4-1. Dublu break în setul doi pentru Halep.

3-1. Cu micii emoţii, Halep îşi face serviciul.

2-1. Break pentru Halep, care se îndreaptă spre victorie.

1-1. Halep face game la 0.

0-1. Goerges îşi face serviciul.

……………………………………………………………

6-4. Set pentru Simona, după un nou game prelungit.

„Trebuie să cîştigi cît mai mult teren şi să o obligi astfel să rateze. Ea este obosită şi nu se mai simte la fel de confortabil ca la începutul setului”, i-a spus Cahill lui Halep.

5-4. Goerges îşi face serviciul, Cahill intră pe teren pentru on-court coaching.

5-3. Game fără emoţii cîştigat de Halep.

4-3. Break reuşit de Halep după un game prelungit. Al 4-lea game consecutiv pentru româncă.

3-3. Halep îşi face serviciul şi egalează în setul 1.

2-3. Break reuşit de Halep.

1-3. Primul game făcut de Halep.

0-3. Nemţoaica îşi face din nou serviciul.

0-2. Goerges face break.

0-1. Goerges serveşte bine şi cîştigă primul game.

SIMONA HALEP-TIMEA BACSINSZKY LIVE VIDEO SFERTURI WTA MIAMI. UPDATE, ORA 20:05 / S-a terminat după ce Stachovschi s-a retras din cauza unor probleme medicale din partida în faţa lui Jack Sock. Următoarea partidă este cea dintre Halep şi Goerges, care începe în 15 minute.

SIMONA HALEP-HEATHER WATSON LIVE VIDEO OPTIMI WTA MIAMI. UPDATE, ORA 18:10 / Adrian Mutu a vorbit în termeni elogiativi despre Simona Halep: „Nu am urmărit meciurile echipei ei din SUA, dar ţin să îi urez succes şi să o felicit pentru performanţele prin care a reuşit să facă numele României cunoscut”.

SIMONA HALEP-TIMEA BACSINSZKY LIVE VIDEO SFERTURI WTA MIAMI. UPDATE, ORA 21:10 / S-a stabilit ora la care se va disputa partida dintre Simona Halep şi Julia Goerges. Astfel, meciul româncei este al treilea programat pe Court 1 şi ar urma să se joace în jurul orei 21:00. Sesiunea se va deschide la ora 17:00, iar Kudla – Raonic şi Sock – Stackhovski se joacă înainte.

……………………………………………………………………………………………..

GAME, SET ŞI MECI! SIMONA HALEP-DARIA KASATKINA 6-3, 7-5, după o oră şi 24 de minute de joc! Campioana noastră se califică în turul 3 la Miami, după un meci solid, în care a avut însă şi mici derapaje, care ar fi putut să o coste. Mai ales pe final!  VIDEO MAI JOS

„E primul meu meci aici, am revenit după turneul bun de anul trecut. Mă bucur să fiu iar aici. Daria e o jucătoare foarte tînără, foarte talentată, lucrurile s-au complicat în final de meci, dar e bine cînd totul se termină cu bine”, a declarat Simona, pe teren, la finalul jocului.

a1qaq

Sîmbătă, în turul 3, Simona Halep-Julia Goerges

Simona a scăpat de doi capi de serie tari pe care i-ar fi putut întîlni în turul 3, respectiv optimi de finală la WTA Miami. Astfel, în turul 3, Simona va juca, sîmbătă seară, împotriva nemţoaicei Julia Goerges, care a trecut în al doilea tur de favorita 26, Sam Stosur, în 3 seturi!

Halep a mai jucat în întrega carieră contra lui Goerges, locul 66 WTA, doar de 2 ori, scorul fiind egal, 1-1

goerges

De asemenea, cap de serie numărul 11, Lucie Safarova, potenţiala adversară a Simonei Halep din optimi (turul 4), a pierdut, surprinzător, în faţa belgiencei Yanina Wickmayer, locul 47 WTA: 2-6, 3-6.

––––––––––––––––––––-

GAME, SET ŞI MECI! SIMONA HALEP-DARIA KASATKINA 6-3, 7-5, după o oră şi 24 minute de joc! Campioana noastră se califică în turul 3 la Miami, după un meci solid, în care a avut însă şi mici derapaje, care ar fi putut să o coste!  VIDEO MAI JOS

BREAK Simona Halep: 6-3, 6-5! Simona face break şi serveşte, din nou, pentru meci!

GAME KASATKINA: 6-3, 5-5! Simona nu-şi revine şi pierde avantajul creat de la 5-2, rusoaica reuşind să-şi adjudece 3 gameuri la rînd!

BREAK KASATKINA: 6-3, 5-4! Rusoaica REZISTĂ! Face break în cel mai critic moment al meciului, profitînd de deconcentrarea Simonei, care a intrat într-un mic clinci verbal cu arbitra partidei pentru o minge şi apoi a făcut greşeli neforţate

elllARB

GAME KASATKINA: 6-3, 5-3! Simona serveşte pentru meci!

GAME Simona Halep: 6-3, 5-2! Simona e la un game de cîştigarea meciului!

GAME KASATKINA: 6-3, 4-2! Rusoica reuşeşte, finalmente, să-şi cîştige propriul serviciul

GAME Simona Halep: 6-3, 4-1! Simona! Simona! Simona!

BREAK Simona Halep: 6-3, 3-1! Românca face breakul după cel mai lung game al meciului şi se desprinde, sperăm, decisiv, în setul 2!

GAME Simona Halep: 6-3, 2-1! După 40-0, a urmat egalitate şi, în cele din urmă, game cîştigat de româncă

GAME KASATKINA: 6-3, 1-1

Începe setul 2! Serveşte şi cîştigă GAMEUL Simona Halep: 6-3, 1-0!

„E vînt, e greu pentru primul serviciu. Nu risca prea mult! Fii răbdătoare, foloseşte-ţi picioarele şi continuă treaba care o faci! Pentru că e excelentă!”, e sfatul lui Darren Cahill pentru Simona între seturi!

qas

GAME ŞI SET SIMONA HALEP: 6-3 Campioana noastră îşi adjudecă primul set după fix jumătate de oră de joc!

VIDEO CLICK AICI CU PUNCTUL FINAL DIN SETUL 1!

SET1

GAME HALEP: 5-3 În sfîrşit, Simona îşi face serviciul şi se desprinde în setul 1!

BREAK HALEP: 4-3 Continuă seria breakurilor, moment în care Kasatkina cere timeout pentru a se sfătui cu antrenorul Platenik. „Nu e bine ce faci! Mişcă-te şi fii agresivă pe al doilea retur, nu-i da timp, atacă forehandul ei, nu îi da pe backhand”, e sfatul tehnicianului pentru sportiva de numai 18 ani!

BREAK KASATKINA: 3-3! Al treilea consecutiv din setul 1! Simona nu-şi găseşte ritmul pe serviciu, ca şi rusoaica, de altfel.

REBREAK HALEP: 3-2! Excepţional, ce game face Simona, care loveşte furibund şi face rebreakul! La ZERO!!! Vezi unul din punctele senzaţionale făcute de Simona în acest game!

BREAK KASATKINA: 2-2!

GAME KASATKINA: 2-1, după ce Simona a avut 30-0 pe serviciul adversarei.

GAME HALEP: 2-0! Tot la ZERO şi Simona are 8 puncte consecutive cîştigate şi niciunul pierdut în acest meci!

BREAK SIMONA: 1-0! Început excelent de meci pentru campioana noastră, care a făcut breakul LA ZERO, din start!

simmm

A început meciul! Serveşte rusoaica, Simona are o ţinută multicoloră, folosită în premieră!

a1

SIMONA HALEP-TIMEA BACSINSZKY LIVE VIDEO SFERTURI WTA MIAMI. UPDATE 25.03 ora 01:24 / GATA! Începe marele meci pentru noi, după ce Serena a învins în decisiv cu 6-2!

Partidele Simonei Halep de la Miami pot fi urmărite ONLINE pe FANATIK.RO în format LIVE VIDEO accesînd linkurile de mai jos.

SIMONA HALEP-TIMEA BACSINSZKY LIVE VIDEO SFERTURI WTA MIAMI. UPDATE 25.03 ora 01:00 / Simona Halep debutează la Miami la ora 01:30, meciul fiind programat după partida Serena Williams-Christina McHale, scor 6-3, 5-7 şi s-a intrat în setul decisiv, în care Serena conduce cu 3-1

SIMONA HALEP-TIMEA BACSINSZKY LIVE VIDEO SFERTURI WTA MIAMI. UPDATE ora 23:40 / Simona Halep debutează la Miami joi noapte de la ora 1:30 ora României, în turul 2.

SIMONA HALEP-TIMEA BACSINSZKY LIVE VIDEO SFERTURI WTA MIAMI. UPDATE ora 12:10 / Simona Halep a decis să participe și în proba de dublu de la WTA Miami. Sportiva noastră va face pereche alături de slovaca Daniela Hantuchova.

Cele două au primit un wild card și vor evolua împotriva perechii formate din Sara Errani și Carla Suarez Navarro. E pentru a doua oară cînd Halep joacă la dublu în acest an după turneul de la Doha, unde a fost eliminată în primu tur.

**********************************

SIMONA HALEP-TIMEA BACSINSZKY LIVE VIDEO SFERTURI WTA MIAMI. UPDATE 23 martie ora 08:00 / Organizatorii turneului de la Miami au anunţat că Simona Halep va debuta în turul 2 al competiţiei joi, 24 martie! Ora de start va fi anunţată în cursul acestei seri.

Partidele Simonei Halep de la Miami vor putea fi urmărite LIVE VIDEO pe FANATIK.RO

SIMONA HALEP-TIMEA BACSINSZKY LIVE VIDEO SFERTURI WTA MIAMI. UPDATE 18:53 / Simona Halep şi-a aflat adversara din turul doi al turneului de la Miami. Daria Kasatkina, Rusia, 18 ani, locul 36 în clasamentul WTA, a trecut de Ekaterina Bondernko, scor 6-2, 1-6, 6-2 şi o va înfrunta pe Halep în turul doi la Miami.

……………………………………………………………………………………………………………………………

SIMONA HALEP-TIMEA BACSINSZKY LIVE VIDEO SFERTURI WTA MIAMI. UPDATE 12:55 / Chiar dacă a avut parte de un ţintar foarte complicat la Miami, Simona Halep nu pare deloc afectată. Românca se relaxează înainte de startul turneului şi a luat masa alături de Ion Ţiriac, Virginia Ruzici şi Darren Cahill.

12895397_10209340571940211_853379471_n

…………………………………………………………………………………………………………………..

SIMONA HALEP-TIMEA BACSINSZKY LIVE VIDEO SFERTURI WTA MIAMI. UPDATE 01:17 / S-a tras la sorți și tabloul principal de concurs de la Miami. Simona Halep va avea un traseu dificil, fiind pe aceeași parte de tablou cu Serena Williams și Agnieszka Radwanska. Traseul campioanei noastre la WTA Miami:

* Pe cealaltă parte de tablou sînt Viktoria Azarenka, Carla Suarez Navarro, Angelique Kerber și Garbine Muguruza, dintre numele importante

SIMONA HALEP-TIMEA BACSINSZKY LIVE VIDEO SFERTURI WTA MIAMI. UPDATE 00:36 / A fost tras la sorți tabloul de calificări de la Miami. Două românce pornesc în calificări, Patricia Țig și Sorana Cîrstea. Meciurile din calificări se dispută luni și marți.

SIMONA HALEP-TIMEA BACSINSZKY LIVE VIDEO SFERTURI WTA MIAMI. Patricia Țig a avut ghinion la tragerea la sorți. Ea va evolua împotriva sportivei din Kazahstan, Yaroslava Shvedova în primul tur al calificărilor, iar în al doilea tur al calificărilor joacă împotriva învingătoarei dintre Siniakova și Kristina Pliskova.

SIMONA HALEP-TIMEA BACSINSZKY LIVE VIDEO SFERTURI WTA MIAMI. Sorana Cîrstea joacă în primul tur împotriva lui Kurumi Nara, iar în turul doi va evolua împotriva lui Han Xinyun sau Francesca Schiavone. Tabloul principal al calificărilor:

csdada

SIMONA HALEP-TIMEA BACSINSZKY LIVE VIDEO SFERTURI WTA MIAMI. Campioana noastră e un STAR la Miami. Organizatorii au realizat un clip de promovare al turneului şi Simona Halep nu avea cum să lipsească:

Simona Halep va juca direct în turul doi. Duminică, de la ora 23:30 va avea loc tragerea la sorţi a tabloului principal.

*********************************

SIMONA HALEP-TIMEA BACSINSZKY LIVE VIDEO SFERTURI WTA MIAMI. Tragerea la sorţi a turneului de la Miami va avea loc duminică, de la ora 23:30, ora României. Simona Halep intră direct în turul al doilea al competiţiei, care va începe marţea viitoare.

**************************

SIMONA HALEP-TIMEA BACSINSZKY LIVE VIDEO SFERTURI WTA MIAMI. Simona Halep a părăsit turneul de la Indian Wells în sferturi, după o înfrîngere în faţa Serenei Williams, însă nu are nici un moment de respiro. Pentru campioana noastră urmează turneul WTA de la Miami, care va începe marţi, 22 martie. Campioana noastră va rămîne pe locul 5 în clasamentul WTA şi săptămîna viitoare şi e calificată direct în turul doi al competiţiei. Tragerea la sorţi a tabloului principal de la Miami va avea loc în noaptea de sîmbătă spre duminică.

SIMONA HALEP-TIMEA BACSINSZKY LIVE VIDEO SFERTURI WTA MIAMI. Simona Halep a arătat o formă foarte bună şi anul trecut la turneul din Florida. În 2015, românca a pierdut în semfinale, împotriva Serenei Williams, 2-6, 6-4, 5-7. Atunci, americanca a cîştigat turneul. Sportiva din Constanţa va avea presiune pe umeri, în condiţiile în are va avea de apărat 390 de puncte WTA.

SIMONA HALEP-TIMEA BACSINSZKY LIVE VIDEO SFERTURI WTA MIAMI. Turneul WTA de la Miami este considerat unul dintre cele mai importante din categoria „Premier Mandatory”. Este supranumit şi „al 5-lea turneu de Grand Slam” datorită premiilor mari şi duratei mari de disputare.

SIMONA HALEP-TIMEA BACSINSZKY LIVE VIDEO SFERTURI WTA MIAMI. Toate numele mari din circuitul feminin şi-au anunţat prezenţa la turneul din Florida. Favorită principală e campioana en-titre şi liderul mondial, Serena Williams. Maria Şarapova e singurul nume uriaş care lipseşte, rusoaica fiind suspendată provizoriu după ce a fost depistată pozitiv cu meldonium.

SIMONA HALEP-TIMEA BACSINSZKY LIVE VIDEO SFERTURI WTA MIAMI. Campioana noastră e cotată cu a 3-a şansă la cîştigarea turneului după Serena Williams şi cîştigătoarea Australian Open, Angelique Kerber.