ULTIMA ORĂ
BULGARIA / STRANIERI

VIDEO. Claudiu Keșeru, două goluri în patru zile pentru Ludogoreţ!

UPDATE. După ce și-a trecut numele pe lista marcatorilor în partida de Europa League cu FC Copenhaga, Claudiu Keșeru a marcat din nou, de această dată în campionatul Bulgariei.

Atacantul a punctat în minutul 67 al partidei cu Slavia Sofia, câștigată de Ludogoreț cu 2-0.

Claudiu Keșeru a început meciul Ludogoreț – FC Copenhaga pe banca de rezervă. Până să intre el în teren, scorul era 2-0 pentru gruparea din Danemarca.

Românul a intrat în minutul 80, în locul lui Marcelinho. Un minut mai târziu și-a făcut simțită prezența marcând primul gol al bulgarilor.

keseru

A fost al 16-lea gol marcat de fostul stelist pentru Ludogoreț în acest sezon. În competițiile europene, Keșeru a punctat de trei ori. De două ori în preliminariile Ligii Campionilor și o dată în faza grupelor. În campionat are un total de 1127 de minute jucate și 12 goluri marcate.