ULTIMA ORĂ
INTERNAŢIONAL / ISRAEL

VIDEO. Presiune pe Daum! Hoban a marcat un gol fabulos în campionatul din Israel

hoban

Lăsat doar pe lista lărgită a lotului pentru meciul cu Danemarca, Ovidiu Hoban a marcat un gol de senzaţie pentru Hapoel Beer Sheva, care probabil îl va face pe Daum să aibă dubii dacă a luat cea mai bună decizie în privinţa mijlocaşului.

Hoban a deschis scorul în partida cu Maccabi Haifa, din etapa a 27-a din Israel, cu un şut de senzaţie, de la 25 de metri, direct în vinclul porţii adverse, în minutul 41. Avantajul celor de la Beer Sheva a fost dublat avantajul în minutul 55, prin Ohana. Sahar şi Radi au marcat şi ei pe final şi s-a terminat 4-0.

Nu rata

Cu acest rezultat, Hapoel Beer Sheva îşi consolidează prima poziţie în clasamentul din Israel şi are trei puncte peste Maccabi Tel Aviv, a doua clasată.