ULTIMA ORĂ
INTERNAŢIONAL / AMICAL

VIDEO. Răzbunare! Gabi Torje a marcat pentru Terek în poarta fostei sale echipe, Udinese

torje-660x400

Gabi Torje a fost dat ca şi plecat de la Terek Groznîi în această iarnă, iar una dintre destinaţii putea fi chiar Dinamo. În cele din urmă, românul a mai primit o şansă să demonstreze în Rusia. A profitat de ea şi a marcat un gol în poarta fostei sale echipe, Udinese, într-o partidă amicală.

Terek Groznîi a fost învinsă joi, într-o partidă amicală disputată în faţa celor de la Udinese. A fost 4-2 pentru italieni, dar Gabi Torje a fost printre remarcaţii lui Terek. Internaţionalul român a marcat golul care a închis tabela, în minutul 89.

Fost jucător al lui Udinese, unde nu a prins prea multe minute în Serie A, a marcat cu un lob din interiorul careului. Udinese a avut 2-0 până la pauză, prin golurile marcate de Badu şi Ewandro.

Pliev a marcat pentru ruşi şi a redus din diferenţă, dar Perica, din penalty, şi Jankto au punctat şi ei pentru Udinese înainte ca Torje să închidă tabela.