ULTIMA ORĂ
INTERNAŢIONAL / TURCIA

VIDEO. Rusescu loveşte din nou! Atacantul, SUPER formă în Turcia

UPDATE 14:57 / Osmanlîspor cîştigă cu scorul de 3-1 meciul împotriva lui Mersin. Pentru gazde au marcat Rusescu, Cagiran şi Lawal, în timp ce oaspeţii au înscris prin Khalili.

Cu acest succes, echipa lui Torje şi Rusescu urcă pe locul 8 în Turcia cu 29 de puncte. Osmanlîspor e la 7 puncte de ultimul loc de cupe europene ocupat de Akhisar Belediye.

***********************

Raul Rusescu e unul dintre cei mai în formă atacanţi români. Fostul stelist a marcat din nou pentru Osmanlîspor în partida din Superliga turcă împotriva lui Mersin. Raul a marcat golul de 1-1 în minutul 34 al partidei.

E al 5-lea gol stagional al lui Rusescu, însă e al 3-lea meci consecutiv din campionat în care marchează românul. Khalili a deschis scorul pentru oaspeţi în minutul 7 al meciului. La Osmanlîspor e titular şi Gabriel Torje, care a avut de asemenea evoluţii apreciate în ultimele etape.

Vezi VIDEO golul lui Rusescu AICI

La forma în care se află, Raul Rusescu e un candidat serios pentru un loc în atacul României la Euro 2016. E a marcat 1 gol în preliminarii în egalul cu Ungaria, scor 1-1.