A tras la propria poartă. A fost aproape de un autogol spectaculos în Liga 2. Video

în Liga 2
21/04/2018, 16:12
Portarul Alex Burci respinge cu capul pasa venită de la colegul său

Încă o etapă în Liga 2, încă o fază inexplicabilă în a doua divizie din România. Un jucător de la Metaloglobus a tras la propria poartă în duelul cu FC Argeş.

Faza s-a petrecut în minutul 78 al partidei, la scorul de 2-0 pentru FC Argeş. Atunci Alexandru Potecea, fost jucător al Rapidului, a prins mingea în tuşă şi a driblat mai mulţi adversari. Din păcate însă a dat o pasă extrem de dificilă portarului şi a lăsat impresia că a tras la propria poartă. Din fericire pentru şeptarul bucureştenilor, goalkeeper-ul a scos in extremis cu capul pasa colegului său din atac. VEZI VIDEO AICI

Metaloglobus se luptă la retrogradare în Liga 2

În ciuda intervenţiei la şutul neintenţionat a lui Potecea, portarul Alexandru Burci nu a mai avut ce să facă la golul trei al gazdelor, marcat de Nilă în minutul 83. Astfel, FC Argeş a câştigat cu 3-0 şi rămâne în cursa pentru locul 3, care duce la baraj cu echipa de pe locul 12 din Liga 1. De partea cealaltă, Metaloglobus are numai 33 de puncte, cu 2 mai multe decât ultimul loc retrogradabil.