Absenţă importantă pentru Gică Hagi înainte de FCSB – Viitorul! Un jucător de naţională va rata meciul din weekend

Razvan Nicolae
in Viitorul Constanta
05/12/2018, 19:50
Absenţă importantă pentru Gică Hagi înainte de FCSB - Viitorul

Absenţă importantă pentru Gică Hagi înainte de meciul FCSB – Viitorul. Cele două formaţii se vor duela duminică, de la ora 20:00, în etapa a 19-a din Liga 1 Betano, însă formaţia dobrogeană nu se va putea baza pe Tudor Băluţă.

În minutul 83 al meciului Gaz Metan Mediaş – Viitorul 2-2, Tudor Băluţă a primit un cartonaş galben după o intrare prin alunecare la Darius Olaru. Fotbalistul de 19 ani va rata partida cu FCSB, acesta având trei cartonaşe galbene primite în actualul sezon.

Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI din sport!

Absenţă importantă pentru Gică Hagi înainte de FCSB – Viitorul. Băluţă a debutat la naţională în 2018

Tudor Băluţă va fi una dintre absenţele importante pentru Gică Hagi în meciul FCSB – Viitorul. Fotbalistul de 19 ani este una dintre piesele importante ale echipei “Regelui”. În actualul sezon din Liga 1 Betano, mijlocaşul defensiv a jucat 16 meciuri şi a marcat două goluri.

În 2018, Tudor Băluţă a debutat la echipa naţională a României. Fotbalistul de 19 ani a fost convocat de Cosmin Contra pentru meciurile amicale din vară şi a fost introdus pe teren în meciul România – Chile 3-2, în care a bifat 20 de minute. În Liga Naţiunilor, Tudor Băluţă a fost integralist în România – Serbia 0-0 şi a mai jucat trei minute în Muntenegru – România 0-1. Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI din sport!