Video. Scor stupefiant la meciul Rapidului! S-a marcat la fiecare trei minute. Un rapidist a marcat de nouă ori

Razvan Nicolae
în Fotbal intern
18/11/2017, 21:53

Sâmbătă seara, fanii Academiei Rapid au avut parte de un adevărat spectacol pe stadionul “Valentin Stănescu”. Jucătorii antrenaţi de Constantin Schumacher au făcut show împotriva echipei de pe ultimul loc din Liga 4.

Rapidiştii conduceau la pauză cu 9-0, însă nu au dorit să se oprească aici şi au dorit să-şi imbunătăţească golaverajul. În a doua repriză, Venus Bucureşti a primit alte 17 goluri până în minutul 83 al meciului jucat în Giuleşti.

Cine sunt marcatorii celor 27 de goluri din Academia Rapid – Venus 26-1

Petre Goge a fost cel mai bun marcator al echipei antrenate de Constantin Schumacher, cu nouă goluri marcate între minutele 27 şi 71. Pe lista marcatorilor şi-au mai înscris numele Iacob, Bărbălău, Daniel Niculae, Boian, Dumitru, Bădiţă, Daniel Pancu şi Burcea.

Singurul gol al lui Venus Bucureşti a venit în minutul 84, când tabela arăta scorul de 26-0 pentru Rapid Bucureşti. După acest succes, Academia Rapid a ajuns la 75 de goluri marcate în acest sezon din Liga 4, cu cinci mai multe decât CSA Steaua.