Claudiu Surmei    Ionut Neamţu
in Europa League
05/10/2018, 10:20
Accidentare horror în Europa League! A căzut pe mână după un duel cu un adversar. Video GALERIE FOTO
Riza Durmisi a căzut pe mână în Eintracht - Lazio și a suferit o accidentare horror

Lazio Roma a avut un meci de coșmar în runda cu numărul 2 din Europa League. Italienii au fost învinși cu 4-1 în deplasare de Eintracht Frankfurt, la capătul unui meci în care au primit 2 cartonașe roșii, iar fundașul Riza Durmisi a suferit o accidentare horror, după un duel cu un adversar în urma căruia a căzut pe mână. Lazio este pe locul 2 în Grupa H, cu 3 puncte, în spatele liderului Frankfurt, care are 6 puncte.

Pentru fundașul stânga Riza Durmizi partida Eintracht – Lazio s-a terminat mai devreme. Durmizi s-a dezechilibrat în urma unui duel pentru minge cu Danny da Costa și a căzut cu toată greutatea pe mâna dreaptă. Jucătorul danez a rămas întins la pământ ținându-se de braț și tăvălindu-se de durere. Echipa de medici a sosit imediat pentru a-i acorda îngrijiri și a cerut imediat schimbarea când a văzut în ce hal arată brațul lui Durmisi.

Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI din sport!

Riza Durmisi a căzut pe mână în Eintracht – Lazio și a suferit o accidentare horror

Doar 17 minute a reușit danezul să stea pe teren în etapa a 2-a din Europa League, fiind înlocuit de Lulic. Jucătorul a fost ulterior transportat la spital pentru a fi diagnosticat. “Pune-ți mereu încrederea în Dumnezeu! Hai, Lazio! Mă voi întoarce mai puternic”, este mesajul postat de jucătoru danez pe contul personal de Twitter.

Lazio a primit 2 cartonașe roșii după accidentarea lui Durmisi

Da Costa a deschis scorul în minutul 4 pentru nemți, iar Parolo a egalat după aproape 20 de minute. Kostic a făcut 2-0 în minutul 28, apoi Basta de la Lazio a luat 2 cartonașe galbene în 10 minute și a fost eliminat. Eintracht a condus la pauză cu 2 goluri diferență și a continuat recitalul de goluri și în repriza secundă. Jovic a făcut 3-0 la scurt timp după reluarea meciului, iar Lazio a rămas în 9 oameni după eliminarea lui Correa din minutul 58. Tabela de marcaj a fost închisă de da Costa în minutul 90+4, iar Eintracht Frankfurt – Lazio Roma s-a terminat 4-1.