Fault ŞOCANT în Liga 1! A intrat cu talpa în pieptul adversarului şi l-a făcut KO!

Răzvan Scarlat
în Fotbal intern
27/09/2014, 20:24

Gaz Metan Mediaş a terminat la egalitate, scor 2-2, cu Ceahlăul într-o partidă presărată cu multe durităţi. De altfel, Mujdragici a şi fost eliminat pentru cumul de cartonaşe galbene în minutul 55.

Însă cea mai controversată fază a partidei s-a petrecut în minutul 88. Muth a intrat criminal asupra lui Ţepes, lovindu-l pe fotbalistul Ceahlăului cu piciorul în piept. Surprinzător, “centralul” Viorel Cojocaru i-a arătat lui Muth doar cartonaşul galben, deşi se impunea cel roşu!

În timp ce Ţepeş primea îngrijiri medicale, jucătorii Ceahlăului i-au explicat arbitrului că Muth merita direct cartonalul roşu, însă Cojocaru nu a revenit asupra deciziei.