Accidentare serioasă pentru Nicuşor Bancu! E a doua oară când face ruptură în trei luni! Ratează toată pregătirea de iarnă. FANATIK confirmat

29.12.2019 | 16:56
Accidentare serioasa pentru Nicusor Bancu E a doua oara cand face ruptura in trei luni Rateaza toata pregatirea de iarna FANATIK confirmat

Nicușor Bancu s-a accidentat în minutul 16 al partidei dintre FCSB și Universitatea Craiova, fiind înlocuit de Cristian Bărbuț.

Fundașul oltenilor a mai suferit o accidentare în actualul sezon, și anume o ruptură musculară la meciul cu FC Voluntari.

UPDATE, 29 decembrie, ora 16:37 / Nicușor Bancu s-a accidentat la duelul cu FCSB (0-2) și va rata cantonamentul din Antalya al Universității Craiova. În urma RMN-ului făcut, s-a constatat că fundașul lateral al oltenilor a suferit o ruptură musculară, fiind a doua din 2019, după cea din turul campionatului cu FC Voluntari.

Nicușor Bancu ratează cantonamentul Craiovei din Antalya și va fi indisponibil pentru primul meci din campionat al oltenilor cu Gaz Metan Mediaș

UPDATE, 22 decembrie, ora 22.44. Victor Piţurcă a confirmat că Nicuşor Bancu are, cel mai probabil, o ruptură musculară. Având în vedere că este vorba de o recidivă, acesta ar putea rata întreaga pregătire de iarnă, mai ales că sezonul se reia pe 31 ianuarie.

Ştirea iniţială: 22 decembrie, ora 21.00

Accidentare serioasă pentru Nicușor Bancu la meciul cu FCSB

Nicușor Bancu a ieșit de pe teren în minutul 16 al partidei cu FCSB, fără să fie atins de niciun adversar.

Căpitanul oltenilor s-a ținut de coapsa piciorului drept și a ieșit șchiopătând de pe teren.

Oltenii se tem să nu fie vorba de încă o ruptură musculară, căpitanul lor suferind o accidentare similară în meciul cu FC Voluntari din turul campionatului, motiv pentru care a ratat partidele naționalei cu Spania și Malta.

Din cauza rupturii musculare suferite la meciul cu FC Voluntari, Nicușor Bancu a ratat partida cu FCSB de pe teren propriu.

Nici FCSB nu a avut un start mai bun de meci

Până la accidentarea lui Nicușor Bancu, Aristidis Soiledis de la FCSB s-a accidentat și el și a fost înlocuit de Lucian Filip în minutul 12 al confruntării.

În ultimul meci dintre cele două formații, FCSB a câștigat cu 1-0 chiar pe terenul Universității Craiova, unicul gol fiind marcat de Juvhel Tsoumou în minutul 88.

• 2.500.000 de euro este cota de piață a lui Nicușor Bancu, conform transfermarkt.com

• (P) Cota BETANO U Craiova-Gaz Metan: 1.90 este cota pentru ”1 solist”. Vezi aici toate cotele!