Carousel hot news

ACS Poli trage tare înainte de startul campionatului. Goluri pe bandă rulantă într-un meci amical

ACS Politehnica Timişoara se pregăteşte pentru următorul sezon comeptiţional din Liga 1. Formaţia pregătită de Ionuţ Popa a jucat două meciuri amicale de câte 35 de minute....
25.06.2017 | 17:09

Astfel, ACS Politehnica Timişoara a învins echipele Avântul Periam, scor 3-1, şi Şoimii Pesac, scor 9-0, anunţă site-ul oficial al formaţiei din Banat.

În meciul disputat de ACS Politehnica Timişoara contra celor de la Avântul Periam, golurile au fost înscrise de Drăghici ‘9, ’28 şi Soljici ’15.

Ionuţ Popa a trimis următorul primul unsprezece: Smaranda (Curileac ’20) – Străuţ, Bocşan, Şeroni, Covalschi – Soljici, Croitoru – Bîrnoi, Ciuciur, Drăghici, Velcotă

În cea de-a doua întâlnire au înscris Pădurariu ‘2, ’12, ’31, Mailat ‘4, ’10, ’20, Oprea ’11, Vaşvari ’22 şi Artean ’35

În partida cu Şoimii Pesac, Ionuţ Popa a trimis în teren următorii jucători: Curileac (Straton ’20) – Creţu, Haruţ, Melinte, Ţigănaşu – Mailat, Artean – Oprea, Vaşvari, Doman – Pădurariu.