Adi Popa arată cu degetul după Dinamo – FCSB 2-1: ”Vremurile se schimbă, sunt alte obiective” + atacuri subtile la Vintilă și Becali

16.02.2020 | 22:38
Adi Popa arata cu degetul dupa Dinamo  FCSB 21 Vremurile se schimba sunt alte obiective  atacuri subtile la Vintila si Becali

Mijlocașul Adi Popa arată cu degetul după derby-ul Dinamo – FCSB 2-1, din etapa a 25-a a campionatului intern, și a lăsat să se înțeleagă că alții sunt vinovații.

• (P) Cota BETANO pentru FCSB – Chindia Târgoviște: 2,05 este cota pentru „2-3 goluri”. Vezi aici toate cotele!

Adi Popa arată cu degetul după Dinamo – FCSB 2-1: ”Rezultatele nu sunt de partea noastră”

”Am încercat să dau totul, câteodată mi-a ieșit, alteori nu. Nu ne convine situația, dar nu avem ce face, ne pregătim pentru următoarea etapă și pentru play-off. E păcat că nu am profitat nici etapa trecută, nici acum”, a declarat mijlocașul ”roș-albaștrilor”.

”Rezultatele nu sunt de partea noastră, dar vom face tot posibilul ca de etapa viitoare să facem lucruri mai bune. Vremurile se schimbă, sunt alte obiective, lucruri de care eu nu sunt în măsură să vorbesc”, a spus Adi Popa după Dinamo – FCSB 2-1.

”Dacă se juca în 11 la 11 întorceam partida”

”Nu am văzut faza cu Perovic și Cristea, dar dacă l-a luat ambulanța înseamnă că a fost grav. Sper că e bine, chiar dacă este un adversar. Din punct de vedere al suporterilor m-am simțit ca pe vremuri”, a continuat cel supranumit ”Motoreta”.

”Dacă se juca în 11 la 11 întorceam partida în repriza a doua. Acea eliminare a schimbat soarta jocului. Trebuie să ne uităm la greșelile pe care le-am făcut și să învățăm din ele”, a încheiat Adi Popa.

Perovic, accidentare gravă

Dinamo a învins FCSB, scor 2-1, în derby-ul etapei a 25-a din Casa Pariurilor Liga 1. Golurile ”câinilor” au fost marcate de Sin (37) și Lazăr (62), în timp ce pentru ”roș-albaștri” a înscris Tănase (45+9 penalty).

Derby-ul a fost marcat de accidentarea gravă a lui Slavko Perovic, lovit cu piciorul în față de Iulian Cristea, care a și primit cartonașul roșu în minutul 45+5.

Derbt plin de evenimente

În repriza secundă, partida a fost întreruptă timp de 10 minute din cauza fanilor care au aruncat cu petarde pe teren. FCSB ratează șansa de a o egala pe Universitatea Craiova în clasament și de a se apropia de liderul CFR Cluj.

Am avut un derby cu adrenalină, cu tribuna un pic peste băieții din teren, asta și pentru că după 6 ani FCSB a avut peluza plină. Dar și cei din teren au pus orgoliul de fotbaliști pe tavă și au jucat până la ultimul fluier. Vestea bună e că Dinamo – FCSB va fi derby „ever”, vestea proastă e că sezonul ăsta serialul nu mai are niciun episod!