Video. Performanţă pentru un internaţional de tineret. Hattrick în 40 de minute!

Vicentiu Dinescu
in Fotbal international
02/04/2018, 17:42

Internaţionalul român de tineret a făcut spectacol în partida pe care formaţia sa Esbjerg a câştigat-o, luni, în deplasare, cu scorul de 5-2, în faţa formaţiei Nykobing, în etapa a 25-a a ligii secunde daneze şi a ajuns la nouă goluri reuşite în acest sezon.

Adrian Petre a jucat titular şi a marcat în minutele 23, 30 şi 67, fiind înlocuit în minutele de prelungire pentru a primi aplauze. Celelate goluri ale învingătorilor au fost înscrise de Holscher 38 şi Dreyer 89 din penalty, în timp ce pentru gazde au punctat Wagner 41 şi Jessen 65.

3 point !! #sejr

A post shared by EfB (@efb1924) on

Adrian Petre a dus-o pe Esbjerg pe locul 4

În urma victoriei datorate în principal hattrick-ului realizat de Adrian Petre, Esbjerg a urcat pe locul patru în clasament, cu 40 de puncte. Primul loc, care asigură promovarea directă, este ocupat de Vendsyssel FF, cu 43 de puncte, în timp ce pe următoarele două poziţii, care duc la baraj, se află formaţiile Vejle (43 de puncte) şi Viborg (41 de puncte).