Video. Afumaţi – CSU Craiova 2-3. Dubla lui Băluţă din prelungiri decide meciul

Alex Băluţă reuşeşte să-i califice pe oltenii lui Devis Mangia în sferturile de finală ale Cupei României.
28.11.2017 | 13:08
Video Afumati  CSU Craiova 23 Dubla lui Baluta din prelungiri decide meciul

Update.  CS Afumaţi a fost învinsă de CS Universitatea Craiova, scor 2-3, în optimile de finală ale Cupei României. Trupa lui Devis Mangia este a doua calificată în sferturi, după CSM Poli Iaşi. VEZI AICI TOT PROGRAMUL DIN OPTIMI ŞI REZULTATELE!

CS AFUMAŢI – CSU CRAIOVA 2-3 (Burlacu 10, Vlada 92/ Gustavo 66, Băluţă 101, 105)

Min. 120. Final de meci!

Min. 105. Băluţă a avut o execuţie superbă de la marginea careului îl învinge pe Marinescu. Balonul a ajuns în plasa laterală – click aici pentru VIDEO.

Min. 101. Andrei Burlacu îi pasează bine lui Băluţă, căpitanul lui CS Universitatea Craiova trimite un şut cu interiorul, iar balonul a ajuns în plasa laterală a porţii lui Marinescu – click aici pentru VIDEO.

Min. 92. Vlada înscrie după o lovitură liberă. Fotbalistul celor de la CS Afumaţi a profitat de o aglomeraţie în careul Craiovei şi l-a învins pe Mitrovic – click aici pentru VIDEO.

Min. 90. Finalul timpului regulamentar! Duelul dintre CS Afumaţi şi CS Universitatea Craiova a intrat în prelungiri!

Min. 66. Gustavo reuşeşte egalarea după ce a primit o pasă foarte bună de la Andrie Burlacu. Brazilianul din lotul lui CS Universitatea Craiova era în poziţie de ofsaid – click aici pentru VIDEO.

Min. 52. Penalty neacordat oltenilor lui Devis Mangia. Andrei Burlacu este accidentat de Onea în careul lui Marinescu, dar arbitrul lasă jocul să continue.

Min. 46. A început a doua repriză a meciului CS Afumaţi – CS Universitatea Craiova, din optimile de finală ale Cupei României.

Min. 45. Pauză!

Min. 35. Mihai Roman este înlocuit de Andrei Burlacu. Devis Mangia a luat această decizie în urma evoluţiei slabe ale lui Roman din primele minute ale partidei cu CS Afumaţi.

Min. 10. Dorin Burlacu deschide scorul pe “Ilie Oană”. Acesta a profitat de o greşeală făcută de apărarea oltenilor, iar Mitrovic nu a avut nicio şansă – click aici pentru VIDEO.

Min. 1. A început partida de pe Ilie Oană!

Update. Echipa pregătită de Devis Mangia a ieşit la încălzire pe stadionul “Ilie Oană”.

Update. Delegaţia formaţiei CS Universitatea Craiova a ajuns la stadion pentru meciul cu Afumaţi, echipă care evoluează în Liga a 2-a.

Update. Iată echipele de start pentru meciul Afumaţi – Craiova:

CS Afumaţi: 30. Marinescu – 22. Onea, 17. Robicek, 4. Patriche, 5. Perju – 14. Olariu, 13. Burlacu, 20. Avram, 9. Buduroi – 24. Tudorache, 11. Dedu

Craiova: 51. Mitrovic – 30. Dimitrov, 44. Spahija, 6. Kelic, 3. Briceag – 7. Gustavo, 23. Zlatinski, 4. Popa, 5. Screciu – 10. Băluţă, 9. Roman

După înfrângerea de la Botoşani, scor 0-1, CS Universitatea Craiova are un meci complicat şi în Cupa României, pe terenul celor de la Afumaţi. Gazdele sunt printre performele actualului sezon de Liga 2, unde ocupă locul 4.

Pentru CS Universitatea Craiova, ultima înfrângere din Liga 1 Betano a tulburat serios apele. Devis Mangia a fost băgsat în şedinţă de patronul Mihai Rotaru, care este nemulţumit de jocul echipei, aşa cum a anunţat în exclusivitate FANATIK.RO. Vezi aici mai multe detalii

ACS Poli Timişoara – FCSB, tot în optimile Cupei României

AFUMAŢI – CRAIOVA LIVE STREAM CUPA ROMÂNIEI. Partida CS Afumaţi – CS Universitatea Craiova, din optimile de finală ale Cupei României, se dispută marţi, de la ora 18:00. Va fi transmisă ONLINE, în format VIDEO, de www.fanatik.ro

AFUMAŢI – CRAIOVA LIVE STREAM CUPA ROMÂNIEI. Mircuri şi joi se vor juca şi alte meciuri tari din actuala ediţie a Cupei României. ACS Poli Timişoara – FCSB, joi, de la ora 20:45, se anunţă cel mai interesant joc. Mircuri, Dinamo o înfruntă pe U Cluj, formaţie de Liga 3.