Au CĂZUT! Ajax şi Benfica UMILITE şi eliminate din Cupă pe teren propriu!

Marian Popovici
în Pariuri sportive
18/12/2014, 23:46

Suporterii lui Ajax au avut o seară de coşmar, echipa lor favorită fiind învinsă în optimile Cupei Olandei de Vitesse Arnhem cu scorul de 4-0. Chiar dacă Frank de Boer a folosit mai multe rezerve, umilinţa pe care au suferit-o “lăncierii” e greu de digerat.

Oaspeţii au marcat cîte două goluri pe repriză. Traore şi Labyad au marcat în prima parte, Qazaishvili şi acelaşi Traore stabilind scorul final încă din minutul 60, 0-4 şi Ajax e eliminată din Cupa Olandei. Cota oaspeţilor pentru un succes era uriaşă înainte de meci, Vitesse avea cota 6,00 pentru un succes.

Benfica nu a avut nici ea o seară prea liniştită. Deţinătoarea Cupei Portugaliei a fost eliminată din optimile competiţiei de Braga, pe Da Luz cu 1-2. Benfica a condus la pauză cu 1-0, prin golul lui Jonas din minutul 33. Braga a întors scorul după pauză prin Aderlan şi Pardo. Fosta echipă a lui Rusescu se califică în sferturile competiţiei.