Video. Reghe, al doilea trofeu în Emirate! Bonus uriaş încasat

Tibi Demeter
in Stiri sportive
29/03/2018, 21:45

Al Wahda, echipa antrenată de tehnicianul român Laurenţiu Reghecampf, a câştigat cu 2-1, finala Cupei Ligii Emiratelor, împotriva celor de la Al Wasl. Fostul antrenor al celor de la FCSB a ajuns la două trofee într-un singur sezon, după ce în vară a câştigat Supercupa Emiratelor Arabe Unite.

Tariq Ahmed a deschis scorul în minutul 14 pentru echipa lui Reghecampf, în timp ce golgheterul Sebastian Tagliabue a majorat ecartul înainte de pauză. Al Wasl a revenit în joc imediat după pauză, după golul lui Ronaldo Mendes.

Al Wahda – Al Wasl 2-1. Final incendiar pentru trupa lui Reghe

Rashid, minutul 67 si Al Menhali, minutul 80,  au fost eliminati de la Al Wahda, dar trupa lui Laurenţiu Reghecampf s-a apărat eroic în ultimele minute ale partidei şi a reuşit să câştige trofeul. Această performanţă vine la câteva zile după ce Reghe a trecut prin clipe grele, pierzându-şi tatăl.

Fostul antrenor al celor de la FCSB a încasat un bonus în valoare de 500.000 de euro din partea conducerii pentru Cupa Ligii.