Nicio categorie

Alarmă generală în cantonamentul Uruguayului! Suarez şi Cavani, sub semnul întrebării

03.07.2018 | 16:47
Luis Suarez şi Edinson Cavani, probleme în cantonamentul Uruguayului

Oscar Tabarez are mari emoţii înainte de meciul Uruguay – Franţa, partidă din sferturile de finală ale Campionatului Mondial 2018. La antrenamentul de marţi, Luis Suarez a părăsit şedinţa de pregătire după doar câteva minute.

La puţin timp după ce a început antrenamentul de marţi, starul Barcelonei a primit o lovitură la genunchiul piciorului drept şi a părăsit gazonul. Atacantul de 31 de ani a primit îngrijiri medicale pe margine şi a continuat să se pregătească separat.

Edinson Cavani, stare mai gravă decât Luis Suarez în cantonamentul Uruguayului

Edinson Cavani a ieşit accidentat în minutul 74 al meciului Uruguay – Portugalia 2-1, iar luni a fost fotografiat în timp ce nu putea să calce pe piciorul stâng“Cavani continuă să aibă dureri. Poate să se antreneze, dar nu cu echipa. Recuperarea lui este controlată”, a declarat Oscar Tabarez.