Alaves – Real Madrid 1-0 în Primera Division! Criză incredibilă! Patru meciuri fără gol pentru Real

06.10.2018 | 21:32

Partida Alaves – Real Madrid s-a disputat sâmbătă, de la ora 19:30, în etapa a opta din La Liga. ”Galacticii” au ajuns la patru meciuri fără victorie în toate competițiile, iar suporteri par să-și fi pierdut răbdarea după ce președintele Florentino Perez nu a adus nicio vedetă în locul lui Cristiano Ronaldo. Nici antrenorul Julen Lopetegui nu se simte mai bine, o parte din vedetele echipei începând să-l conteste în vestiar. Vezi toate detaliile partidei accesând aplicaţia de mai jos: echipele de start, comentariul LIVE TEXT minut cu minut, marcatorii etc.

UPDATE, ora 21.20. Garcia marchează în minutul 90+5 şi problemele pentru Real Madrid sunt din ce în ce mai mari! Real Madrid nu a mai marcat de patru meciuri, e a doua înfrângere consecutivă cu 1-o după cea cu ŢSKA Moscova din Champions League şi Lopetegui e în mare pericol! E cea mai proastă serie din punct de vedere ofensiv pentru Real din ultimii 11 ani!

UPDATE, ora 18:49 / Se știu echipele de start.

Întâlnirea de pe Estadio de Mendizorroza este extrem de complicată pentru madrileni, mai ales că bascii au început de sezon peste așteptări. Elevii lui Abelardo se află pe un onorabil loc șase în clasamentul din La Liga, acumulând 11 puncte, cu trei mai puține decât formațiile aflate în frunte, FC Barcelona și Real Madrid.

Real Madrid a dominat clar de-alungul timpului duelurile cu Deportivo Alaves, înregistrând 13 victorii în 16 meciuri. Bascii s-au impus o singură dată, într-o partidă disputată în 2000 pe Santiago Bernabeu, iar două întâlniri s-au încheiat la egalitate. Cu toate acestea, partidele dintre cele două formații au fost mereu extrem de deschise, în 13 din 16 înscriinde-se peste 2,5 goluri.

Gareth Bale, care se bucură după un gol pentru Real Madrid, este incert pentru meciul cu Deportivo Alaves

Pentru meciul de sâmbătă, tehnicianul ”galacticilor”, Julen Lopetegui, nu îi va putea folosi pe accidentații Marcelo și Isco, dar speră în refacerea galezului Gareth Bale. De asemenea, va reveni căpitanul Sergio Ramos, care a fost menajat în meciul pierdut cu ȚSKA Moscova din Champions League. De partea celaltă, de la basci va lipsi sigur brazilianul Rodrigo Ely, în timp ce Patrick Twumasi și Adrian Marin sunt incerți.