Alba Blaj a pierdut titlul în Liga Naţională de volei înainte de Final 4

în Sporturi
19/04/2018, 17:29
Alba Blaj a ratat primul obiectiv al sezonului

Alba Blaj a pierdut titlul în Liga Naţională de volei feminin chiar în sezonul care ardelence au ajuns în Final Four-ul Ligii Campionilor.  Ultimul act al întrecerii se va disputa pe 5 şi 6 mai la Bucureşti în Sala Polivalentă.  Supremaţia jucătoarelor din Blaj a fost întrerurptă de CSM Bucureşti, echipă care a trecut de CSM Târgovişte, 3-1.

Formaţa din capitală a câştigat titlul cu un meci înaintea finalului de sezon şi vor primii medaliile pentru titlul obţinut în partida cu Agroland Timişoara. CSM Bucureşti a cucerit astfel al doilea trofeu din istorie, în urma Cupei Challenge din 2016.

Alba Blaj a pierdut titlul în Liga Naţională, dar poate câştiga Liga Campionilor

Formaţia ardeleană are şansa să facă un sezon istoric în Final Four-ul de la Bucureşti. Alba Blaj se va duela în semifinale cu Galatasaray Istanbul. România va organiz pe 5 şi 6 mai primul Final Four din istorie la volei feminin.