Alexandru Cicâldău, după prima ”dublă” din carieră: ”Exersez mult la antrenamente”

Adrian Baciu
în Universitatea Craiova
31/01/2020, 22:30

Universitatea Craiova a învins pe Gaz Metan Mediaș, scor 3-1, în primul meci al etapei a 23-a din Liga 1. Omul meciului pentru olteni a fost mijlocașul Alexandru Cicâldău, cel care a reușit o dublă în minutele 7 și 26.

Deși are multe meciuri pe prima scenă la Viitorul și U Craiova, dar și unele la echipele naționale, Alexandru Cicâldău nu a mai reușit nicio dublă în carieră.

”A fost un meci reușit pentru mine și întreaga echipă. Mă bucur că am marcat din lovitură liberă. Exersez la antrenamente și am marcat prima dublă din carieră.

Nu vreau să devin golgheter Vreau doar să ajut echipa să obțină rezultate cât mai bune

Acest club, Universitatea, alături de Viitorul, mi-au dat totul și le mulțumesc toată viața. Runda viitoare vom avea un meci greu cu Viitorul, iar aceste dueluri spectaculos cu Viitorul.”, a spus Cicâldău după succesul cu Mediaș.

Alexandru Cicâldău, repriză superbă cu Gaz Metan Mediaș

Alexandru Cicâldău a avut o repriză de vis duelul dintre Universitatea Craiova și Gaz Metan Mediaș. Cu cele două reușite, mijlocașul oltenilor ajunge la opt reușite în actualul sezon.

Jucătorul adus de la Viitorul în urmă cu două sezoane a marcat o ”dublă” și a ajuns la opt reușite în actualul sezon.

Primul gol a venit în minutul 7, după o greșeală în apărarea formației lui Edi iordănescu, iar al doilea gol a venit, în urma unei lovituri libere transformate impecabil.