Sport

Alexandru Musi a uitat deja de FCSB după debutul cu gol pentru Dinamo. Ce mesaj a postat tânărul jucător

Alexandru Musi a marcat la primul său meci oficial pentru Dinamo. Talentatul jucător a postat un mesaj în mediul online după reușita sa.
16.07.2025 | 21:00
Alexandru Musi a uitat deja de FCSB dupa debutul cu gol pentru Dinamo Ce mesaj a postat tanarul jucator
Musi a uitat de FCSB. Ce mesaj a postat la o zi după ce a debutat cu gol pentru Dinamo. Sursa Foto: Sport Pictures.
ADVERTISEMENT

Transferat în această vară de la FCSB, Alexandru Musi și-a făcut simțită prezența la Dinamo încă din prima etapă a noului sezon. Jucătorul care împlinește 21 de ani pe 17 iulie a debutat cu gol pentru „câini” în remiza cu Ciskszereda. Ce mesaj a postat a doua zi.

Alexandru Musi vrea să dea totul pentru Dinamo. Mesajul postat după debutul cu gol

Alexandru Musi a ajuns în această vară la Dinamo în urma unui schimb între formația din Ștefan cel Mare și FCSB, care a presupus ca Dennis Politic să se alăture campioanei en-titre.

ADVERTISEMENT

Dacă Politic a marcat la debutul în Supercupa României, a venit și rândul lui Alexandru Musi să răspundă. Tânărul jucător a marcat în primul meci oficial pentru Dinamo în deplasarea din prima etapă cu Csikszereda, consemnând astfel trei sezoane la rând cu gol în prima etapă pentru trei echipe diferite.

La o zi după ce a înscris primul gol pentru „câini” și i-a făcut fericiți atât pe cei din staff cât și pe suporteri, Musi a postat următorul mesaj: „Fericit să înscriu primul gol. Nu ne oprim aici”, a scris jucătorul pe contul personal de Instagram.

ADVERTISEMENT

 

Vezi această postare pe Instagram

 

O postare distribuită de Alexandru Musi (@musi_alex)

Musi, adoptat rapid de către „haită”. Ce a spus despre Zeljko Kopic

Alexandru Musi s-a adaptat în timp scurt la noua sa echipă. Fotbalistul s-a antrenat intens în perioada de pregătire, dezvăluind că antrenamentele sunt dificile, însă că toată lumea l-a primit cu brațele deschise. Fostul jucător de la FCSB are deja o relație foarte bună cu antrenorul Zeljko Kopic.

ADVERTISEMENT

„Mă bucur că am ajuns la Dinamo, nu este foarte ușor. Am fost primit foarte bine de toată lumea, m-au primit cu brațele deschise.

Domn profesor (n. r. Kopic) nu m-a lăsat ușor, m-a luat din prima tare, dar pe o parte e bine pentru că aveam nevoie de chestia asta. Kopic este un antrenor foarte bun și cred că o să ne batem sus. Mi-a spus să am încredere în mine”, a declarat Alexandru Musi, potrivit Digi Sport.

ADVERTISEMENT
Tags: