Alibec s-a întors in Astra – CFR! Cum a protestat înainte sa joace

06.10.2018 | 22:29
Alibec s-a întors in Astra - CFR! Cum a protestat înainte sa joace
Denis Alibec a revenit pe teren, la Astra - CFR Cluj

Denis Alibec a revenit la Astra Giurgiu în partida cu CFR Cluj, după accidentarea suferită în partida cu Gaz Metan Mediaș, în care Alibec crease două goluri în victoria giurgiuvenilor, scor 3-0.

La acel meci Alibec se accidentase însă, la faza celui de-al doilea gol al lui Neluț Roșu, iar astralii s-au temut de ce e mai rău. Oficialii trupei de pe malul Dunării s-au speriat și au crezut că atacantul român ar fi suferit o ruptură musculară. Din fericire, nu a fost cazul, iar Alibec a intrat pe teren pentru Astra, la pauza meciului cu CFR Cluj, în locul lui Neluț Roșu.

Denis Alibec a revenit în Astra – CFR! Ce a făcut imediat după ce a intrat pe teren

Denis Alibec a intrat în a doua repriză pe teren și primul lucru pe care l-a făcut a fost să se ducă direct la arbitrul Ovidiu Hațegan. Fostul internațional i-a reproșat oficialului partidei golul anulat lui Azdren Llullaku, în minutul doi al partidei. De altfel, cei doi s-au contrat și imediat după ce Hațegan a luat decizia să anuleze golul albanezului.