Ana Bogdan, oprită de ploaie în drumul spre sferturi de finală la Monterrey

Revista Fanatik / Septembrie - 48 de pagini, numai 5 lei
48 de pagini, numai 5 lei

Petre Cozma, răvăşit de eliberarea ucigașilor fiului: „Îi iau cu lopata!”
Acum la toate punctele de presă

Ana a servit perfect în primul set, în care nu a cedat nici măcar o minge de break. A câştigat de două ori pe serviciul jucătoarei din Spania şi astfel s-a impus în cele din urmă cu 6-2. Manşa secundă a început cu un nou break realizat de româncă, dar Sorribes Tormo, 115 WTA, a dat replica.

Iberica a reuşit să facă break de două ori la rând pentru a conduce cu 3-1. Dar tot Ana Bogdan a avut ultimul cuvânt. A luat trei game-uri consecutive, dintre care două pe serviciul adversarei, şi a făcut 4-3. A urmat la serviciu pentru a se distanţa, dar ploaia a întrerupt partida la 30-30.

Meciul va fi reluat joi, după miezul nopţii, cu Ana Bogdan la serviciu pentru a încerca să îşi asigure calificarea în sferturile de finală. Acolo unde ar urma să o întâlnească pe învingătoarea dintre Lesia Tsurenko, locul 40 WTA, şi Danielle Rose Collins, senzaţia de la Miami, locul 53 WTA.