Nicio categorie

Andone a pierdut acasă şi se îndepărtează de titlu

Echipa antrenată de Ioan Andone, FC Astana, a fost învinsă, pe teren propriu, scor 1-2, de Şahtar Karagandy, în prima etapă din play-off-ul campionatului din Kazahstan. Oaspeţii au deschis...
17.08.2013 | 16:24

Echipa antrenată de Ioan Andone, FC Astana, a fost învinsă, pe teren propriu, scor 1-2, de Şahtar Karagandy, în prima etapă din play-off-ul campionatului din Kazahstan. Oaspeţii au deschis scorul în minutul 50 prin Murtazaev, Ketevoama a ratat egalarea din penalti (70), Nuserbaev a reuşit-o imediat, iar golul victoriei s-a marcat patru minute mai tîrziu prin Finoncenko.

În urma acestui rezultat, FC Astana a fost egalată la puncte (21) în clasamentul play-off-ului chiar de Şahtar, ambele aflîndu-se la trei puncte în spatele liderului Aktobe, care încă nu şi-a disputat meciul din această etapă.