Simona Halep

Simona Halep, calificare fabuloasă în semifinale la Australian Open! A umilit-o pe Kontaveit, scor 6-1, 6-1. Analiza ”măcelului”, câți bani a câștigat, cu cine joacă în semifinale și prima reacție a româncei. VIDEO cu rezumatul

29.01.2020 | 07:10
Simona Halep calificare fabuloasa in semifinale la Australian Open A umilito pe Kontaveit scor 61 61 Analiza macelului cati bani a castigat cu cine joaca in semifinale si prima reactie a romancei VIDEO cu rezumatul

Simona Halep s-a calificat în semifinale la Australian Open 2020, după ce a reușit s-o învingă categoric pe Anett Kontaveit, scor 6-1, 6-1. Mai departe, Simona va evolua cu Garbine Muguruza, cea care a trecut de Anastasia Pavlyuchenkova în sferturi, scor 7-5, 6-3.

• Prima reacție a Simonei Halep după calificarea în semifinale
  • Ziua semifinalelor, cea mai călduroasă zi de la Australian Open 2020. Simona Halep, mare avantaj cu Muguruza
  • Câți bani a câștigat Simona pentru calificarea în semifinale
  • Halep, aproape perfectă în semifinalele de Mare Șlem. Recordul formidabil al Simonei
  • Su per reacții din întreaga lume pe Twitter după victoria Simonei! Ei au spus-o în toate limbile, noi traducem în română: “Halep va câștiga Australian Open 2020!”
  • Cum a pedepsit-o Simona Halep pe biata Anett! Nu i-a dat voie să se joace cu fetele mari!
  • Când joacă Halep partida din semifinale de la Australian Open
  • Jocul Simonei Halep, lăudat de WTA: „O evoluție de clasă. A fost în control pe toată durata meciului!”

Anett Kontaveit – Simona Halep 1-6, 1-6 în sferturi din Australian Open se joaca azi, 29 ianuarie 2020. Vezi LIVE STREAM Online la TV pe Eurosport şi FANATIK.RO. Regăsiți VIDEO mai jos, la finalul articolului.

Anett Kontaveit – Simona Halep 1-6, 1-6 în sferturi Australian Open. VIDEO Online pe Eurosport si FANATIK.RO

Urmarește LIVE SCORE şi LIVE VIDEO meciul Anett Kontaveit – Simona Halep, din sferturi Australian Open. Meciul are loc pe 29 ianuarie 2020. Toate informațiile despre Anett Kontaveit – Simona Halep sunt în aplicația de mai jos. Acolo ai meciurile directe dintre Anett Kontaveit – Simona Halep, cu ultimele rezultate din anii precedenţi. Toate datele despre banii câștigați din tenis, clasament WTA și ATP şi ultimele noutăţi despre și se regăsesc aici. Toate meciurile disputate astăzi, dar şi zilele trecute le găseşti aici, cu desfăşurarea lor punct cu punct, game cu game şi VIDEO cu rezumatele.

1-6 Game câștigat de Simona Halep.
  • 15-40 Punct cucerit de Anett Kontaveit.
  • 0-40 Simona Halep câștigă punctul.
  • 0-30 Punct cucerit de Simona Halep.
  • 0-15 Primul schimb de mingi, adjudecat de Simona Halep.
  • Servește Simona Halep.
  • 04:03:57
    1-5 Game câștigat de Anett Kontaveit.
  • 40-0 Anett Kontaveit își adjudecă schimbul de mingi.
  • 30-0 Anett Kontaveit câștigă punctul.
  • 15-0 Primul schimb de mingi, adjudecat de Anett Kontaveit.
  • Servește Anett Kontaveit.
  • 04:01:20
    0-5 Game câștigat de Simona Halep.
  • 15-40 Încă o minge câștigată de Anett Kontaveit.
  • 0-40 As Simona Halep.
  • 0-30 Simona Halep câștigă punctul.
  • 0-15 Primul schimb de mingi, adjudecat de Simona Halep. Prima servă a fost greșită.
  • 03:58:31
    0-4 Break Simona Halep.
  • 30-40 Simona Halep câștigă punctul. Anett Kontaveit a greșit prima servă.
  • 30-30 Anett Kontaveit își adjudecă schimbul de mingi.
  • 15-30 Punct cucerit de Simona Halep. Anett Kontaveit a greșit prima servă.
  • 15-15 Punct cucerit de Anett Kontaveit.
  • 0-15 Simona Halep își adjudecă punctul de deschidere al gameului.
  • 03:54:04
    0-3 Game câștigat de Simona Halep.
  • 30-40 Punct cucerit de Simona Halep.
  • 30-30 Încă o minge câștigată de Simona Halep.
  • 30-15 Anett Kontaveit câștigă punctul. Simona Halep a greșit prima servă.
  • 15-15 Dublă greșeală Simona Halep.
  • 03:50:48
    0-2 Break Simona Halep.
  • 15-40 Anett Kontaveit își adjudecă schimbul de mingi. Prima servă a fost greșită.
  • 0-40 Simona Halep își adjudecă schimbul de mingi.
  • 15-30 Anett Kontaveit își adjudecă schimbul de mingi.
  • 0-30 Simona Halep își adjudecă schimbul de mingi. Anett Kontaveit a greșit prima servă.
  • 03:46:56
    0-1 Game câștigat de Simona Halep.
  • 30-40 Simona Halep își adjudecă schimbul de mingi.
  • 15-15 Anett Kontaveit câștigă punctul.
  • A început setul
    2
  • 03:42:13
    1-6 Break Simona Halep.
  • 30-40 Punct cucerit de Anett Kontaveit.
  • 15-40 Încă o minge câștigată de Simona Halep.
  • 15-30 Încă o minge câștigată de Simona Halep. Anett Kontaveit a greșit prima servă.
  • 15-15 Punct cucerit de Anett Kontaveit. Prima servă a fost greșită.
  • 03:39:05
    1-5 Game câștigat de Simona Halep.
  • 40-A Încă o minge câștigată de Simona Halep. Minge de game.
  • 40-40 Punct cucerit de Simona Halep. Egalitate.
  • 40-30 Anett Kontaveit câștigă punctul. Minge de break. Simona Halep a greșit prima servă.
  • 30-30 Anett Kontaveit câștigă punctul.
  • 0-30 Simona Halep își adjudecă schimbul de mingi.
  • 03:33:47
    1-4 Break Simona Halep.
  • 40-A Simona Halep câștigă punctul. Minge de break. Anett Kontaveit a greșit prima servă.
  • 40-40 Anett Kontaveit câștigă punctul. Egalitate.
  • 40-A Punct cucerit de Simona Halep. Minge de break. Anett Kontaveit a greșit prima servă.
  • 40-40 Punct cucerit de Anett Kontaveit. Egalitate. Prima servă a fost greșită.
  • 30-40 Punct cucerit de Anett Kontaveit. Prima servă a fost greșită.
  • 0-40 Punct cucerit de Simona Halep. Anett Kontaveit a greșit prima servă.
  • 03:27:41
    1-3 Game câștigat de Simona Halep.
  • 30-40 As Simona Halep.
  • 30-30 Încă o minge câștigată de Anett Kontaveit.
  • 15-30 Simona Halep câștigă punctul.
  • 15-15 Anett Kontaveit își adjudecă schimbul de mingi. Simona Halep a greșit prima servă.
  • 03:23:52
    1-2 Break Simona Halep.
  • 40-A Punct cucerit de Simona Halep. Minge de break.
  • 40-40 Simona Halep își adjudecă schimbul de mingi. Egalitate.
  • A-40 Punct cucerit de Anett Kontaveit. Minge de game. Prima servă a fost greșită.
  • 40-40 Simona Halep câștigă punctul. Egalitate.
  • A-40 Anett Kontaveit câștigă punctul. Minge de game.
  • 40-40 Încă o minge câștigată de Simona Halep. Egalitate. Anett Kontaveit a greșit prima servă.
  • 40-30 Anett Kontaveit își adjudecă schimbul de mingi.
  • 30-30 Încă o minge câștigată de Anett Kontaveit. Prima servă a fost greșită.
  • 03:17:13
    1-1 Game câștigat de Simona Halep.
  • 15-40 Încă o minge câștigată de Simona Halep. Prima servă a fost greșită.
  • 15-30 Punct cucerit de Anett Kontaveit.
  • 0-30 Simona Halep câștigă punctul. Prima servă a fost greșită.
  • 0-15 Primul schimb de mingi, adjudecat de Simona Halep cu un as.
  • 03:14:07
    1-0 Game câștigat de Anett Kontaveit.
  • 30-0 Încă o minge câștigată de Anett Kontaveit.
  • 15-0 Anett Kontaveit își adjudecă punctul de deschidere al gameului.
    1
  • 03:09:56
    Start de meci! Anett Kontaveit are primul serviciu.

Anett Kontaveit – Simona Halep, statistica ultimele rezultate head 2 head şi meciuri directe

Verifică mai jos ultimele rezultate directe head 2 head dintre și și vezi scorurile precedentelor partide disputate dintre Anett Kontaveit – Simona Halep înainte de întâlnirea din sferturi Australian Open. Meciul dintre Anett Kontaveit şi Simona Halep se dispută la Rod Laver Arena din

Anett Kontaveit

Meciul Simona Halep – Anett Kontaveit are loc în cursul nopţii de marţi spre miercuri, 29 ianuarie, cu începere de la ora 02:00 şi reprezintă cel de-al treilea sfert de finală al turneului feminin din cadrul primului Grand Slam al anului, Australian Open.

Deja s-au stabilit primele semifinaliste în cursul nopţii de luni spre marţi, acestea fiind, conform aşteptărilor americanca Sofia Kenin şi marea favorită, reprezentanta gazdelor, liderul mondial Ashleigh Barty.

Simona Halep – Anett Kontaveit Live Stream Online Eurosport 1

Întâlnirea Simona Halep – Anett Kontaveit se dispută miercuri noapte, de la ora 02:00, în sesiunea de zi a Australian Open şi contează ca sfert de finală în  turneul feminin. Jocul este transmis în direct şi în exclusivitate pentru România de canalul Eurosport 1, dar puteţi intra şi pe site-ul FANATIK.RO, pentru a-l urmări în format LIVE VIDEO.

După acest meci va avea loc ultimul sfert de finală, Garbine Muguruza – Anastasia Pavliucenkova, care va stabili adversarul din semifinale pentru învingătoarea din partida Halep – Kontaveit.

Estonianca e un obstacol accesibil pentru Simona

Culoarul de care a beneficiat Simona Halep la acest prim Grand Slam din 2020 a fost unul favorabil, mai ales şi după ce o serie dintre jucătoarele cu pretenţii justificate la trofeu au părăsit competiţia (Naomi Osaka, Karolina Pliskova sau Serena Williams).

La prima vedere pentru eleva lui Darren Cahill, dornic şi el să obţină o mare performanţă la competiţia organizată de ţara sa, confruntarea cu jucătoarea din Estonia nu ar trebui să fie un obstacol uriaş, însă Kontaveit a avut evoluţii cu mult peste aşteptări la Melbourne şi a ajuns în această fază superioară a întrecerii absolut meritat.

Este 2-o la general pentru Halep, fără set pierdut

Simona Halep a mai întâlnit-o doar de două ori până acum pe Anett Kontaveit şi de fiecare dată a reuşit să se impună cu scorul de 2-0, în seturi adjudecate clar. Ambele jocuri au avut loc în 2017. La Roma, pe zgură, tot în sferturi, a fost 6-2, 6-4, iar Miami, pe hard, în 16-imi, succes zdrobitor, cu 6-3, 6-0.

De altfel, după ce a văzut că adversara din sferturi îi va fi Simona Halep Anett Kontaveit a recunoscut că va fi un meci foarte greu pentru ea, pentru că românca e una dintre cele mai bune jucătoare de ani buni în circuitul feminin şi va trebui să se ridice la cel mai înalt nivel posibil pentru a-i putea face faţă.

Românca vrea să ajungă din nou în finală

La rândul ei Simona Halep a avut numai cuvinte de apreciere la adresa estoniencei, declarând că aceasta a demonstrat la Australian Open cu prisosinţă că este o jucătoare foarte puternică şi este convinsă că va primi o replică foarte hotărâtă, dar îşi doreşte mult să câştige şi să mai facă astfel un pas mare spre a doua finală la Melbourne, după cea pierdută dramatic, în 2018, în faţa lui Caroline Wozniacki.

În 2018 Simona Halep a pierdut la capătul unui meci în care adversara ei avea apoi să fie dur acuzată pe reţelele de socializare de faptul că s-a prefăcut accidentată în setul decisiv, imediat după ce românca reuşise un break important şi se pregătea să servească pentru 5-3. Acea întrerupere a avut efectul scontat, tăind ritmul jocului lui Halep şi daneza a reuşit să întoarcă o situaţie critică şi să câştige trofeul, singurul ei Grand Slam din carieră.

Luptă pentru al treilea titlu de Grand Slam din carieră

Acum Simona recunoaşte că îşi doreşte foarte mult să ajungă din nou în ultimul act şi de această dată să adauge şi Australian Open drept al treilea titlu de Grand Slam din cariera ei fabuloasă, după Roland Garros şi Wimbledon. Vrea în mod special să triumfe şi pentru Darren Cahill, care este australian.

Mai are de trecut trei obstacole: Anett Kontaveit, apoi, în semifinală, învingătoarea dintre renăscuta Garbine Muguruza, care a reluat colaborarea cu antrenoarea Conchita Martinez şi rusoaica Anastasia Pavliucenkova, revelaţia turneului de acum.

În finală ar urma să dea fie de marea favorită, Ashleigh Barty, având suportul întregii Australii, fie peste americanca Sofia Kenin, cele două urmând a juca prima semifinală. Cota la victorie pentru Halep este de 1,45, faţă de 2,80 Kontaveit.