Carousel hot news

,,Grecu şi doi străini sînt propuşi pentru transfer. Nu dau niciun nume”

"Cîinii" lui Gigi Mulţescu au cîştigat contra Vasluiului, scor 2-0,  Dorin Rotariu reuşind să înscrie primul gol, în minutul 57, iar Cosmin Matei să stabilească rezultatul final în...
Autor: Mădălina Tătaru | 29.07.2013 | 16:51
,,Grecu şi doi străini sînt propuşi pentru transfer. Nu dau niciun nume

“Cîinii” lui Gigi Mulţescu au cîştigat contra Vasluiului, scor 2-0,  Dorin Rotariu reuşind să înscrie primul gol, în minutul 57, iar Cosmin Matei să stabilească rezultatul final în prelungiri, din penalty. A fost prima victorie a lui Dinamo în faţa moldovenilor din 2009, dar Mulţescu a avut motive de nemulţumire după joc: ,,Îmi trebuie nişte oameni, am vrut să acopăr nişte posturi deficitare. Nu ştiu cum mai putem continua aşa, că pînă acum s-a făcut doar cum au vrut ei! Eu am cerut trei jucători, unul dintre ei este Grecu, ceilalţi doi sunt străini”, a spus antrenorul dinamovist. În cursul zilei de luni, tehnicianul s-a întîlnit cu şefii lui Dinamo, fiind decis să demisioneze dacă aceştia nu îi vor aduce fotbaliştii pe care îi vrea. La finalul dialogului purtat cu superiorii săi, Mulţescu a hotărît să continue în Ştefan cel Mare.

Constantin Anghelache, preşedintele lui Dinamo, a explicat situaţia de la clubul pe care îl conduce: ,,După ştiinţa mea, destul de lungă, sînt oameni care reacţionează în moduri ciudate la bucurie. Eu am fost cumpătat cu privire la această victorie. Procesul echipei Dinamo pare că a început acum. O victorie trebuie să fie cumpătată, urmează un alt joc. Dacă domnul Mulţescu a declarat aşa ceva, probabil dînsul ştie mai bine. Grecu şi doi străini sînt propuşi pentru transfer. Pînă cînd nu se face un transfer, eu nu dau niciun nume. Jucătorii vor deveni, din punctul meu de vedere, precişi, doar atunci cînd se vor clarifica lucrurile. Pot să spun doar că Grecu şi doi străini sînt propuşi. Am în vedere trei posturi: fundaş stînga, fundaş central şi atacant. Chiar apreciez că a pregătit echipa foarte bine, că s-au obţinut victorii. Ieri au evoluat şase jucători sub douăzeci de ani. Eu sînt mîndru şi mulţumit. Nu a fost niciodată discuţia cum că domnul Mulţescu rămîne în ală parte. Are contract de reconstrucţie a echipei şi vom merge mai departe pe drumul ăsta”, a spus Anghelache pentru DigiSport.