Anglia – Belgia 0-1 la CM 2018. Video. Vezi rezumatul!

în CM 2018
28/06/2018, 23:11
Anglia – Belgia 0-1 la CM 2018. Video. Vezi rezumatul! GALERIE FOTO
Anglia - Belgia 0-1 la CM 2018

Anglia – Belgia 0-1 s-a jucat în ultima etapă a Grupei G de la Campionatul Mondial 2018. Belgienii au obţinut calificarea în optimile de finală ale turneului final din Rusia de pe primul loc al grupei şi se va duela cu Japonia în următorul meci.

Prima repriză a fost una ternă, însă belgienii au fost cei care au fost la un pas să deschidă scorul în chiar primele minute ale meciului jucat la Kaliningrad. Michy Batshuayi a şutat din interiorul careului, însă unul dintre fundaşii englezi a scos mingea din faţa porţii.

Rashford, ratare imensă în Anglia – Belgia 0-1

După pauză, Adnan Januzaj a marcat, în minutul 51, cu un şut de excepţie din interiorul careului. Un sfert de oră mai târziu, Marcus Rashford a fost la un pas să egaleze, însă mingea şutată de jucătorul lui Manchester United a trecut pe lângă poarta lui Thibaut Courtois.

Anglia – Belgia 0-1 la CM 2018