Carousel hot news

VIDEO. Noul copil minune care a dus Anglia în finala mondială! Hattrick sub ochii lui Haţegan

Anglia şi-a descoperit un nou copil minune al fotbalului după victoria în faţa selecţionatei Braziliei, scor 3-1, în semifinalele Cupei Mondiale Under-17, care se dispută în India. Tinerii...
Autor: Vicentiu Dinescu | 25.10.2017 | 19:49

Anglia şi-a descoperit un nou copil minune al fotbalului după victoria în faţa selecţionatei Braziliei, scor 3-1, în semifinalele Cupei Mondiale Under-17, care se dispută în India. Tinerii fotbaliştii englezi au dominat întâlnirea de la Kolkata, însă jucătorul care s-a remarcat în mod decisiv a fost atacantul Rhian Brewster, legitimat la formaţia FC Liverpool.

Rhian Brewster a reuşit un hattrick în partida arbitrată de Ovidiu Haţegan. El a marcat în minutele 10, 39 şi 77, în timp ce pentru sud-americani a înscris fundaşul dreapta Wesley, în minutul 21. FIFA a avut mari probleme înaintea acestei partide, care a fost mutată de urgenţă la Kolkata, deoarece echipele au refuzat să joace pe stadionul Indira Ghandi din Guwahati unde a plouat torenţial în ultimele zile. Click pe meci în aplicaţia de mai jos pentru detaliile complete: echipe de start, comentariul live, statistici, clasament în timp real! Click pe MECIURILE ZILEI pentru a vedea toate jocurile de azi din Cupa Romaniei

Anglia – Spania este finala Cupei Mondiale Under-17

Au fost peste un milion de cereri de bilete pentru întâlnirea Anglia – Brazilia, iar serverele forului mondial au fost blocate. FIFA a confirmat că în primele 10 minute de la punerea în vânzare a tichetelor au existat 95.000 de cereri, mult peste capacitatea arenei din Kolkata (66.000 de locuri). Haţegan a fost ajutat la cele două margini de asistenţii Octavian Şovre şi Sebastian Gheorghe.

În finala Cupei Mondiale Under-17, Anglia va întâlni, sâmbătă, de la ora 17:30, reprezentativa Spaniei, care a trecut, cu scorul de 3-1, de formaţia statului Mali. Golurile ibericilor au fost marcate de Abel Ruiz 19 din penalty, 43 şi Ferran Torres 61, în timp ce pentru africani a înscris N’Diaye, în minutul 74. Finala mică va avea loc tot sâmbătă, de la ora 14:30.