Un internaţional englez şi-a îmbogăţit bunicul! A pariat 500 de lire sterline pe el

Revista Fanatik / Septembrie - 48 de pagini, numai 5 lei
48 de pagini, numai 5 lei

Petre Cozma, răvăşit de eliberarea ucigașilor fiului: „Îi iau cu lopata!”
Acum la toate punctele de presă

Bunicul lui Lewis Cook a pariat 500 de lire sterline că nepotul său va debuta în selecţionata Angliei până la vârsta de 26 de ani, la o cotă de 33/1. Mijlocaşul de la Bournemouth a jucat aseară primul meci la naţională în amicalul Anglia – Italia 1-1.

Lewis Cook şi-a îmbogăţit bunicul, acesta încasând suma de 17.000 de lire sterline. Selecţionerul Angliei, Gareth Southgate, l-a introdus pe teren pe jucătorul de la Bournemouth în minutul 71, în locul lui Jesse Lingaard.

Vardy şi Insigne au marcat în amicalul Anglia – Italia 1-1

Partida amicală de pe stadionul Wembley s-a încheiat nedecis, Anglia – Italia 1-1. Britanicii au deschis scorul prin Jamie Vardy, în minutul 26, ”squadra azzurra” restabilid egalitatea dintr-un penaltu transformat de Lorenzo Insigne, în minutul 87.