Ansu Fati a înscris primul său gol în Champions League! A devenit cel mai tânăr marcator din istoria competiției. VIDEO

11.12.2019 | 00:16
Ansu Fati a inscris primul sau gol in Champions League A devenit cel mai tanar marcator din istoria competitiei VIDEO

Ansu Fati a strălucit din nou pentru Barcelona, de această dată în Champions League, împotriva lui Inter Milano. Puștiul catalanilor a reușit să marcheze golul victoriei și a devenit cel mai tânăr marcator din istoria competiției.

Ansu Fati, primul gol în Champions League

Ansu Fati a intrat pe teren în minutul 84 al confruntării cu Inter Milano și a avut nevoie de doar trei minute pentru a marca golul victoriei. Totodată, Fati a devenit cel mai tânăr marcator din istoria Ligii Campionilor la 17 ani, 1 lună și 10 zile.

Ansu Fati este noua perlă a Barcelonei și a reușit să înscrie în actualul sezon încă două goluri în nouă meciuri din La Liga, iar partida cu Internazionale Milano a fost a treia pe care Fati a jucat-o în Champions League.

Ansu Fati este și cel mai tânăr fotbalist din istoria Barcelonei care evoluează în Champions League. La doar 16 ani și 351 de zile, Ansu Fati a fost titular în atacul Barcelonei la partida de pe Signal Iduna Park împotriva Borussiei Dortmund (0-0), când a fost înlocuit, parcă în mod simbolic, de Lionel Messi la pauză.