Antonio Jakolis a impresionat la primul meci pentru Apoel! A fost titular și a dat o pasă de gol. Video

11.02.2019 | 19:55
Antonio Jakolis a fost titular în primul meci al său la Apoel Nicosia

Antonio Jakolis a fost vândut de FCSB la Apoel Nicosia, iar mijlocașul croat a reușit să impresioneze la primul său meci pentru gruparea din Cipru. Acesta a fost folosit titular de antrenorul Paolo Tramezzani și nu a dezamăgit. VEZI VIDEO MAI JOS!

Apoel Nicosia a jucat pe terenul celor de la Paralimni în etapa cu numărul 20 din campionatul Ciprului, iar echipa lui Antonio Jakolis s-a impus cu scorul de 2-0 și rămâne pe prima poziție în clasament, cu 45 de puncte, la 3 în fața celor de la AEL Limassol.

Antonio Jakolis a impresionat la primul meci pentru Apoel Nicosia

Primul gol al celor de la Apoel Nicosia a fost înscris de Zahid în minutul 29 al partidei cu Paralimni, iar Vidigal a majorat avantajul în minutul 87, din pasa lui Antonio Jakolis. Mijlocașul care a fost vândut de FCSB în această iarnă i-a pus balonul perfect lui Vidigal în fața porții, iar cel din urmă a înscris cu o lovitură de cap.

Echipele de start din meciul Paralimni – Apoel Nicosia:

Paralimni: Petrou, Fytanidis, Glavina, Gozlan, Hambardzumyan, Kosmas, Maisuradze, Oliva, Sarr, Shcherbakov, Vallianos
Apoel Nicosia: Waterman, Al Tamari, Caju, Ioannou, Jakolis, Merkis, Morais, Lucas, Leo Natel, Vouros, Zahid

FANATIK.RO a anunțat în exclusivitate pe 31 ianuarie că Antonio Jakolis s-a înțeles cu Apoel Nicosia, liderul campionatului Ciprului. FCSB a încasat pentru mijlocașul croat 100.000 de euro, iar fotbalistul încasează un salariu anual în valoare de 200.000 de euro.

În vârstă de 26 de ani, Antonio Jakolis e cotat de site-urile de specialitate la 600.000 de euro. Acesta a semnat un contract valabil până pe 31 mai 2021 cu gruparea din Cipru. Pe parcursul carierei, Antonio Jakolis a evoluat pentru echipe precum FCSB, CFR Cluj, NK Zadar, Mouscron. Hajduk Split, Krybas, Dnipro, Kryvbas și HNK Sibernik