PREMIER LEAGUE / VIDEO. Martial devine IDOL la United! Chelsea, victorie cu SCANDAL în derby-ul Londrei!

Rezultatele de duminică au fost surprinzătoare, în special egalul lui Liverpool pe teren propriu cu Norwich. United s-a impus la limită la Southampton, scor 3-2....
20.09.2015 | 20:16
PREMIER LEAGUE  VIDEO Martial devine IDOL la United Chelsea victorie cu SCANDAL in derbyul Londrei

CLASAMENT PREMIER LEAGUE

clasaaaaa

REZULTATE

Liverpool – Norwich 1-1 (Ings 49 / Martin 61)

Echipele de start:

liver

Southampton – Manchester United 2-3 (Pelle 13, 86 / Martial 34, 50, Mata 68) VEZI VIDEO

sout utd

REZULTATE

Tottenham – Crystal Palace 1-0 (Son 68) VEZI VIDEO

UPDATE / Primul meci de duminică se joacă între Tottenham şi Crystal Palace. Echipele de start:

totte crz

UPDATE / Manchester City a suferit prima înfrîngere din acest sezon, pe teren propriu, 1-2 cu West Ham. Golurile partidei au fost marcate de Moses şi Sakho, respectiv De Bruyne, la primul său gol pentru Manchester City.

West Ham a impresionat în acest debut de sezon în deplasare, unde are 3 victorii din 3, cu echipe importante, precum Arsenal, Liverpool şi Manchester City.

VEZI GOLURILE PARTIDEI

*******************************

Chelsea a cîştigat derby-ul cu Arsenal, scor 2-0, în timp ce Costel Pantilimon a pierdut duelul cu Bournemouth, scor 2-0.

Chelsea – Arsenal 2-0 (Zouma 53, Hazard 90+1) VEZI VIDEO

Final de meci! Chelsea se impune cu 2-0 în derby-ul cu Arsenal.

GOOOOL CHELSEA! Alb-albaştrii s-au distanţat prin golul lui Hazard, marcat în primul minut al prelungirilor.

Un nou cartonaş roşu pentru Arsenal! Cazorla a fost eliminat şi el în minutul 79, după ce a primit al doilea galben.

GOOOL CHELSEA! Gazdele deschid scorul în minutul 53 prin Zouma, după o centrare perfectă a lui Fabregas.

A început repriza secundă!

Finalul primei reprize! Scorul este egal, însă tunarii vor începe partea secundă cu un om mai puţin pe teren.

Diego Costa a provocat eliminarea lui Gabriel, care l-a lovit pe atacantul lui Chelsea după ce l-a tachinat şi înjurat, în primul minut al prelungirilor. din prima repriză.

Tunarii au început mai bine partida, avînd 3 ocazii mari de gol în primele 10 minute.

A început partida.

UPDATE / ECHIPELE DE START

chelsea

UPDATE / Războiul sportiv e depăşit de conflictul declaraţiilor, o sarabandă care a continuat şi cînd Mou părăsise Anglia. “Wenger e un voyeur. Îi place să se uite la alţi oameni cu telescopul”, a fost cel mai dur atac al lusitanului. Arsene i-a răspuns: “Cînd au succes, proştii devin şi mai proşti! Asta se întîmplă şi cu Jose Mourinho”.

Partida dintre Chelsea şi Arsenal începe la ora 14:45 şi va putea fi urmărită în format LIVESCORE pe FANATIK.RO.

************************************************************************

În acest weekend se joacă etapa a şasea din Premier League, iar capul de afiş este duelul londonez Chelsea – Arsenal, meci care atrage atenţia şi din cauza rivalităţii dintre cei doi antrenor, Mourinho şi Wenger. Duelul se dispută sîmbătă, începînd cu ora 14:45, şi poate fi urmărit în format LIVESCORE pe FANATIK.RO.

Atmosfera din lotul campionilor nu este deloc plăcută: Mourinho se ceartă cu toată lumea, iar jucătorii nu mai vor să asculte de tehnicianul portughez. Campioana din Premier League a început foarte prost sezonul, reuşind să obţină doar 4 puncte în 5 etape. Jurnaliştii englezi au analizat ce se întîmplă la echipa lui Abramovic şi au ajuns la concluzia că atmosfera nu mai este deloc una plăcută. După ce Mourinho s-a certat cu medicul formaţiei, jucătorii nu au mai putut să-l privească la fel, mai ales că erau foarte ataşaţi de Eva Carneiro. Au urmat şi alte probleme interne, iar jurnaliştii englezi cred că fotbaliştii nu îl prea mai respectă pe antrenor după gesturile sale.

Nici la Arsenal lucrurile nu stau prea roz, după ce fanii se consideră trădaţi şi minţiti de Arsene Wenger, care le-a promis super-jucători şi le-a adus… un portar! Toate acestea însă vor trece pe planul doi în derby-ul londonez, pe care Jose Mourinho nu prea ştie să îl piardă, dar Arsene Wenger a obţinut o primă victorie în faţa acestuia în Supercupă, rezultat care îi dă speranţe.

Echipele probabile:
Chelsea (4-2-3-1): Begovic – Ivanovic, Cahill, Terry, Azpilicueta – Willian, Matic – Pedro, Fabregas, Hazard – Diego Costa. Antrenor: Jose Mourinho.
Arsenal (4-2-3-1): Cech – Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal – Cazorla, Ramsey – Walcott, Ozil, Sanchez – Giroud. Antrenor: Arsene Wenger.