Arsenal – Napoli 2-0 VIDEO în sferturi Europa League. “Tunarii”, victorie fără emoţii

Sorin Dumitrescu
in Europa League
11/04/2019, 23:59

Arsenal – Napoli 2-0 s-a jucat în manşa tur a sferturilor de finală din Europa League. Aaron Ramsey şi Kalidou Koulibaly, care şi-a marcat în proprie poartă, au decis partida de pe “Emirates”. Meciul retur se va disputa pe 18 aprilie, de la ora 22:00.

Arsenal - Napoli 2-0 din sferturi Europa League se joaca azi, 11 aprilie 2019 22:00. Vezi VIDEO Live Stream Online la TV Telekom Sport, Digi Sport și Look. Video cu golurile se regasesc mai jos, la finalul articolului.

Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI din sport!

Arsenal - Napoli  2-0

Arsenal Arsenal
11 aprilie 2019 22:00
2-0 (2-0)
Napoli Napoli

Echipe de start Arsenal - Napoli

Arsenal (3-4-1-2): Petr Cech, Sokratis, Nacho Monreal, Laurent Koscielny, Ainsley Maitland-Niles, Aaron Ramsey, Lucas Torreira, Sead Kolasinac, Alexandre Lacazette, Mesut Ozil, Pierre-Emerick Aubameyang

Rezerve: Bernd Leno, Shkodran Mustafi, Mohamed Elneny, Henrikh Mkhitaryan, Denis Suarez, Matteo Guendouzi, Alex Iwobi

Napoli (4-4-2): Alex Meret, Elseid Hysaj, Kalidou Koulibaly, Nikola Maksimovic, Mario Rui, Callejon, Allan, Fabian Ruiz, Piotr Zielinski, Lorenzo Insigne, Dries Mertens

Rezerve: David Ospina, Kevin Malcuit, Vlad Chiriches, Faouzi Ghoulam, Adam Ounas, Amin Younes, Arek Milik

Comentariul LIVE Arsenal - Napoli 2 -0

• 23:51:51 Sfârşitul partidei
  • 90:00 Pericol pentru SSC Napoli, Arsenal FC are un aut dintr-o zonă periculoasă.
  • 90:00 Lovitură liberă pentru Arsenal FC.
  • 90:00 Mingea e iar în joc după repunerea din colțul careului mic a celor de la Arsenal FC.
  • 90:00 Pericol pentru Arsenal FC, SSC Napoli are un aut dintr-o zonă periculoasă.
  • 90:00 Aut SSC Napoli în terenul advers.
  • 90:00 Laurent Koscielny e ok și revine pe teren.
  • 90:00 Arsenal FC aruncă de la margine.
  • 90:00 Repriza va fi prelungită cu 4 minute
  • 89:48 Laurent Koscielny se tăvălește de durere și jocul este oprit pentru câteva momente.
  • 88:54 Adam Ounas (SSC Napoli) trimite pe lângă poartă.
  • 88:54 Arsenal FC repune mingea în joc.
  • 88:35 SSC Napoli are un corner, Amin Younesse pregătește sa îl execute.
  • 87:43 Șutul lui Pierre-Emerick Aubameyang nu nimerește poarta și scorul rămâne același pe Stadionul Emirates.
  • 87:43 Repunere din 6 metri pentru SSC Napoli.
  • 86:51 Aut SSC Napoliîn apropierea careului.
  • 86:10 SSC Napoli are aut în apropierea careului.
  • 85:17 Lovitură liberă pentru SSC Napoli în jumatătea proprie.
  • 84:42 SSC Napoli atacă periculos și Adam Ounas șutează pe poartă, dar scorul rămâne același.
  • 84:32 Arbitrul Alberto Undiano Mallenco a acordat o lovitură de la colț pentru SSC Napoli. Execută Callejon.
  • 83:48 Arbitrul Alberto Undiano Mallencoacordă o lovitură liberă pentru SSC Napoli în jumătatea proprie.
  • 83:13 ArbitrulAlberto Undiano Mallenco indică aut de margine pentru oaspeti.
  • 82:47 SSC Napoli repune din 6 metri.
  • 82:40 Lovitură liberă pentru Arsenal FC în jumatătea proprie.
  • 82:15 Schimbare la oaspeti: Fabian Ruiz e înlocuit de Adam Ounas.
  • 82:10 Amin Younes intră în locul lui Lorenzo Insigne.
  • 81:46 Aruncare de la margine SSC Napoli.
  • 80:18 Aaron Ramsey de la Arsenal FC găsește un culoar și șutează, dar mingea ocolește poarta.
  • 80:18 SSC Napoli au repunerea în joc.
  • 79:18 SSC Napoli primește o lovitură liberă.
  • 78:46 SSC Napoli este surprinsă în ofsaid de Alberto Undiano Mallenco.
  • 78:32 Lovitură liberă în jumătatea adversă pentru SSC Napoli.
  • 78:13 Aut SSC Napoli.
  • 77:50 Arsenal FC primește o aruncare de la margine în jumătatea proprie.
  • 77:28 Aruncare pentru oaspeti în jumătatea echipei adverse.
  • 77:23 Mario Rui (SSC Napoli) execută un corner.
  • 76:44 Arsenal FC bate un aut în jumătatea proprie.
  • 76:29 Unai Emery (Arsenal FC) face schimbare: Mohamed Elneny îl înlocuiește pe Lucas Torreira.
  • 76:01 Aut de margine pentru Arsenal FC.
  • 74:43 Aruncare periculoasă pentru Arsenal FC.
  • 73:35 Aruncare pentru SSC Napoliîn jumătatea proprie.
  • 71:40 Piotr Zielinski (SSC Napoli) prinde un șut, dar ratează ținta.
  • 71:40 Lovitură de poartă Arsenal FC.
  • 70:50 Aut de margine pentru SSC Napoli în jumătatea adversă.
  • 70:23 Lovitură liberă pentru SSC Napoli.
  • 69:48 Aruncare pentru Arsenal FC într-o zonă periculoasă.
  • 69:38 Henrikh Mkhitaryan (Arsenal FC) bate un corner.
  • 69:01 Ainsley Maitland-Niles trage pe poartă dar nu reușește să înscrie pentru Arsenal FC.
  • 68:56 Sead Kolasinac (Arsenal FC) șutează, dar nu, nu e gol.
  • 67:37 Lorenzo Insigne e semnalizat în ofsaid de către Alberto Undiano Mallenco.
  • 66:26 Henrikh Mkhitaryan îl înlocuiește pe Mesut Ozil la Arsenal FC.
  • 66:06 Unai Emery îl introduce pe Alex Iwobi în locul lui Alexandre Lacazette.
  • 65:43 Aut Arsenal FC.
  • 65:23 Lovitură de colț pentru SSC Napoli.
  • 65:10 Arek Milik îi ia locul lui Dries Mertens.
  • 63:29 Arsenal FC încearcă un atac, dar se fluieră ofsaid.
  • 63:00 Lovitură liberă pentru Arsenal FC.
  • 61:56 Arbitrul Alberto Undiano Mallenco dă un aut pentru SSC Napoli aproape de careul celor de la Arsenal FC.
  • 60:06 SSC Napoli bate un aut în jumătatea proprie.
  • 59:16 SSC Napoli aruncă de la margine.
  • 58:40 Lovitura de cap a lui Nacho Monreal nu prinde cadrul porții pentru Arsenal FC.
  • 58:40 Jocul se reia pe Stadionul Emirates cu repunerea celor de la oaspeti.
  • 58:33 Lucas Torreira (Arsenal FC) execută un corner.
  • 58:12 Aaron Ramsey trimite spre poartă, dar scorul nu se schimbă pe Stadionul Emirates.
  • 58:00 Arbitrul Alberto Undiano Mallenco a acordat o lovitură de la colț pentru Arsenal FC. Execută Mesut Ozil.
  • 56:04 Repunere din 6 metri pentru SSC Napoli.
  • 55:00 SSC Napoli presează în atac, dar arbitrul Alberto Undiano Mallenco fluieră prompt ofsaid.
  • 54:40 Lovitură liberă SSC Napoli în propria jumătate.
  • 54:30 SSC Napoli are aut.
  • 54:09 Aut Arsenal FC în apropierea careului de 16 metri advers.
  • 53:20 Lovitură liberă Arsenal FC în propria jumătate.
  • 53:14 SSC Napoli are un corner, Dries Mertensse pregătește sa îl execute.
  • 53:03 CapKalidou Koulibaly (SSC Napoli), mingea este respinsă.
  • 52:52 Lovitură de colț pentru SSC Napoli.
  • 52:10 S-a acordat o lovitură liberă pentru oaspeti.
  • 51:32 Lorenzo Insigne de la SSC Napoli este fluierat în poziție de ofsaid.
  • 51:07 ArbitrulAlberto Undiano Mallenco indică aut de margine pentru oaspeti.
  • 50:13 Aut de margine pentru Arsenal FC.
  • 49:12 Arsenal FC este în ofsaid.
  • 48:41 Aruncare de la margine Arsenal FC.
  • 48:23 Aut pentru SSC Napoliîn apropierea careului advers.
  • 48:16 Callejon (SSC Napoli) bate un corner.
  • 47:35 Aruncare pentru SSC Napoliîn jumătatea proprie.
  • 47:07 SSC Napoli primește o aruncare de la margine în jumătatea proprie.
  • 46:56 Aut de margine pentru SSC Napoli.
  • 45:54 Elseid Hysaj, de la oaspeti, vede cartonașul galben.
  • 45:49 Lovitură liberă Arsenal FC în jumătatea adversă.
  • 23:02:42 A început repriza a doua
    -------------------------------------------
  • 22:45:48 Sfârşitul reprizei
  • 45:00 Aaron Ramsey (Arsenal FC) șutează pe poartă, dar intervine portarul.
  • 44:16 SSC Napoli avansează în atac și Lorenzo Insigne reușește să tragă, dar șutul său ratează ținta.
  • 43:40 Aut SSC Napoli în terenul advers.
  • 43:10 ArbitrulAlberto Undiano Mallenco indică aut de margine pentru gazde.
  • 41:46 SSC Napoli presează în atac, însă șutul lui Mario Rui nu găsește poarta.
  • 41:46 Arsenal FC repune mingea în joc.
  • 40:37 Arsenal FC în atac, Pierre-Emerick Aubameyang trage, dar scorul rămâne același.
  • 40:03 Arbitrul Alberto Undiano Mallenco semnalizează aut de margine pentru Arsenal FC în jumătatea celor de la SSC Napoli.
  • 39:47 SSC Napoli bate un aut în jumătatea proprie.
  • 38:45 Pierre-Emerick Aubameyang trimite balonul pe poartă, dar fără rezultat.
  • 37:48 Lovitură liberă pentru SSC Napoli în jumatătea proprie.
  • 36:15 Lovitură liberă dintr-o poziție bună pentru Arsenal FC!
  • 35:59 Aut pentru Arsenal FCîn apropierea careului advers.
  • 35:43 Aut Arsenal FC în apropierea careului de 16 metri advers.
  • 35:24 Arsenal FC are un aut în jumătatea celor de la SSC Napoli.
  • 35:05 SSC Napoli primește o aruncare de la margine în jumătatea proprie.
  • 33:49 SSC Napoli aruncă de la margine.
  • 32:28 Aruncare de la margine SSC Napoli.
  • 30:57 Lovitură de poartă Arsenal FC.
  • 30:45 Alberto Undiano Mallenco acordă corner pentru SSC Napoli.
  • 28:34 Lovitură liberă pentru SSC Napoli.
  • 27:43 SSC Napoli este fluierată în ofsaid.
  • 27:17 Arbitrul Alberto Undiano Mallenco semnalizează aut de margine pentru SSC Napoli în jumătatea celor de la Arsenal FC.
  • 26:42 SSC Napoli primește o lovitură liberă.
  • 26:03 Încercare a lui Pierre-Emerick Aubameyang, dar nu e gol.
  • 25:55 Arsenal FC are un corner, Lucas Torreirase pregătește sa îl execute.
  • 24:00 Ups! Autogol Kalidou Koulibaly, scorul este 2-0!
  • 23:18 Aut SSC Napoli în terenul advers.
  • 22:24 Arsenal FC are aut.
  • 20:25 Arsenal FC au repunerea în joc.
  • 18:34 SSC Napoli primește o lovitură liberă.
  • 17:58 Aut Arsenal FC.
  • 17:13 Lovitură liberă Arsenal FC în propria jumătate.
  • 16:10 Aut SSC Napoliîn apropierea careului.
  • 15:47 Lovitură liberă pentru SSC Napoli în jumatătea proprie.
  • 13:59 Goooool!Arsenal FCconduce acum, 1-0 , grație reușitei lui Aaron Ramsey! Ce pasă de gol a dat Ainsley Maitland-Niles!
  • 13:27 Aut de margine pentru SSC Napoli în jumătatea adversă.
  • 13:07 Aut SSC Napoli.
  • 12:56 Arbitrul Alberto Undiano Mallenco a acordat o lovitură de la colț pentru Arsenal FC. Execută Lucas Torreira.
  • 11:25 Arsenal FC repune din 6 metri.
  • 11:25 Cap Kalidou Koulibaly dar balonul trece pe lângă poartă.
  • 11:18 Lovitură de colț pentru SSC Napoli.
  • 8:29 SSC Napoli este surprinsă în ofsaid.
  • 7:54 Aruncare pentru SSC Napoli într-o zonă periculoasă.
  • 6:00 Lucas Torreira (Arsenal FC) bate un corner.
  • 4:32 Arsenal FC are un aut în jumătatea celor de la SSC Napoli.
  • 4:25 Aruncare pentru gazde în jumătatea echipei adverse.
  • 3:56 Aruncare pentru SSC Napoliîn jumătatea proprie.
  • 3:15 Arsenal FC are aut în apropierea careului.
  • 3:01 Alberto Undiano Mallenco acordă corner pentru Arsenal FC.
  • 1:58 Lovitură liberă pentru SSC Napoli.
  • 1:52 Mesut Ozil (Arsenal FC) execută un corner.
  • 0:36 Aruncare periculoasă pentru Arsenal FC.
  • Început de meci.

Urmarește Live Score meciul Arsenal - Napoli, din sferturi Europa League. Meciul are loc pe 11 aprilie 2019 22:00. Toate informațiile despre Arsenal - Napoli sunt în aplicatia de mai jos. Acolo ai meciurile directe dintre cele două echipe, ultimele rezultate și alte scoruri live de la meciurile care se dispută în acest moment.

Arsenal - Napoli, ultimele rezultate directe

Verifică mai jos ultimele rezultate directe dintre Arsenal şi Napoli și vezi scorurile precedentelor partide disputate de cele două echipe din sferturi Europa League. Meciul dintre Arsenal şi Napoli este arbitrat de Undiano Mallenco, Alberto din Spania și se dispută pe stadionul Stadionul Emirates, cu o capacitate de 60272 locuri.

VEZI AICI GOLURILE

Arsenal – Napoli Live Stream Online pe Digi Sport, Telekom Sport și Look Plus

Partida Arsenal – Napoli se joacă joi, 11 aprilie, de la ora 22:00, pe stadionul Emirates și contează manșă tur a sferturilor de finală în Europa League. Confruntarea o puteți viziona în direct pe programele Digi Sport, Telekom Sport și Look Plus. De asemeni, puteți intra pe site-ul FANATIK.RO, pentru a urmări meciul în format LIVE VIDEO.

Napoli are o singură problemă importantă, fundașul central Raul Albiol fiind în continuare indisponibil. Însă antrenorul Carlo Ancelotti a spus că va juca ofensiv, într-un format 4-3-3. Arsenal are absențe mult mai importante: Bellerin, Koscielny, Wellbeck și Xhaka sunt cu toții out, dar tandemul de gol Aubameyang-Lacazette e gata să atace poarta italienilor. Cote foarte echilibrate la casele de pariuri, victoria gazdelor fiind apreciată la 2,30, iar cea a lui Napoli la 3,20. Și șansă dublă 1X are o cotă bună, 1,40.