Pierdere uriaşă pentru AS Roma înaintea turului cu Barça! “Este ceva serios”

Razvan Nicolae
in Fotbal international
31/03/2018, 19:11

AS Roma se gândeşte la manşa tur cu Barcelona, din sferturile de finală din Liga Campionilor. Romanii au remizat cu Bologna, scor 1-1, în campionat, însă echipa antrenată de Eusebio Di Francesco a primit o lovitură grea înainte de duelul cu liderul din La Liga. Radja Nainggolan s-a accidentat în minutul 16 al meciului şi, cel mai probabil, va absenta în meciul cu Barça.

Trebuie să vorbim cu staff-ul medical, dar după modul în care a ieşit pe teren lucrurile nu arată deloc bine. Vă pot spune din experienţa pe care o am că asemenea probleme musculare nu se rezolvă aşa de repede deşi el este “Ninja” şi ar putea să ne surprindă. A încercat de trei ori să alerge şi să vadă dacă se poate mişca, dar în cele din urmă a renunţat. Dacă a făcut el asta înseamnă că accidentarea este una serioasă”, a declarat Eusebio Di Francesco la finalul meciului.

AS Roma, coşmar pe “Camp Nou” în 2015

Barcelona – AS Roma se va juca miercuri, de la ora 21:45, în manşa tur a optimilor de finală din Liga Campionilor. La ultima vizită pe “Camp Nou”, italienii au fost umiliţi de catalani, scor 6-1, în sezonul 2015-16 al Ligii Campionilor.