Nicio categorie

Aşii din Constanţa! HCM este cu un pas în Final FOUR

HCM este ca şi calificată în semifinalele Cupei EHF, după victoria la 10 goluri diferenţă în turul „sfertului” cu Lugi HF...
Autor: Adrian Căpriţă | 26.04.2014 | 15:23

Constănţenii au cîştigat prima manşă a sferturilor de finală a Cupei EHF cu scorul de 31-21. Suedezii de la Lugi HF n-au avut nici o şansă, iar românii şi-au luat deja biletele pentru „final four” care se va disputa la Berlin. Meciul retur este o simplă formalitate. În „careul de aşi” al Cupei EHF, constănţenii se vor simţi ca nişte intruşi, întrucît acolo ajung doar echipele importante ale Europei, care beneficiază de bugete foarte mari. Fuchse Berlin este calificată deja, iar celelalte două meciuri de calificare sînt Sporting – Pick Szeged (29-27 în meciul tur) şi Nantes – Montpellier (25-26).

* 1,75 este cota pentru „mai multe goluri în repriza secundă”