Salvarea lui Chiricheş! Se schimbă antrenorul!

Tottenham a suferit a cincea înfrîngere din acest sezon, 1-2 contra lui Stoke, chiar pe propriul teren, şi se află pe locul 12 în clasamentul din prima ligă engleză. Acest nou eşec...
Autor: Gabriel Esanu | 10.11.2014 | 10:42

Tottenham a suferit a cincea înfrîngere din acest sezon, 1-2 contra lui Stoke, chiar pe propriul teren, şi se află pe locul 12 în clasamentul din prima ligă engleză. Acest nou eşec îngreunează şi mai mult situaţia antrenorului Mauricio Pochettino, care ar putea fi demis în următoarele zile. Jurgen Klinsmann, actualmente selecţionerul SUA, a fost în tribune la meciul de duminică, iar Daily Mail anunţă că postul la Tottenham i-ar fi fost propus de şefii de la Spurs, în glumă, chiar de la pauza meciului, cînd scorul era 0-2. Presa din Anglia notează că oficialii formaţiei londoneze au fost foarte nemulţumiţi că Adebayor a intrat abia în minutul 65 al partidei, în ciuda faptului că echipa era condusă la două goluri încă din minutul 33.

Jurgen Klinsmann a jucat 41 de meciuri în sezonul 1994-1995 pentru londonezi, timp în care a marcat 21 de goluri. A revenit pe White Hart Lane în 1997, pentru alte 15 meciuri, timp în care a mai marcat de nouă ori. Klinsmann ar putea antrena în paralel pe Tottenham şi prima reprezentativă a SUA.

Vlad Chiricheş a prins foarte puţine minute la Tottenham sub mandatul lui Mauricio Pochettino, iar şansele sale de a mai prinde primul 11 sînt infime. La meciul cu Stoke, internaţionalul român nu a prins nici măcar lotul de 18. Chiricheş este văzut ca a patra variantă pentru postul de fundaş central, după Kaboul, Vertonghen şi Fazio. Românul a fost dorit de AS Roma şi în vară, iar o mutare spre Serie A s-ar putea face în iarnă.

P: Înregistreaza-te acum la Sportingbet si primesti un Free Bet de 400 lei!