Video. Ultimul interviu acordat de Astori! Ce spunea în urmă cu câteva zile despre viitorul său

Moartea lui Davide Astori a produs un şoc în lumea fotbalului. Ce spunea căpitanul Fiorentinei în ultimul interviu acordat în urmă cu o săptămână.
04.03.2018 | 20:06

Astori a vorbit duminica trecută la finalul victoriei obţinute de Fiorentina pe teren propriu cu formaţia Chievo Verona, scor 1-0 – vezi golul aici. În meciul de pe Artemio Franchi, căpitanul viola a dat pasa decisivă la golul marcat de Birarghi.

După meci, Davide Astori le-a spus jurnaliştilor de la Sky despre importanţa progresului pe care îl fac jucătorii tineri din echipă şi s-a arătat optimist în privinţa prelungirii contractului său cu AC Fiorentina. VEZI AICI INTERVIUL