Astra – FCSB 1-0. Video. Vezi rezumatul! Start modest pentru FCSB

21.07.2018 | 22:57
Astra - FCSB 1-0. Video. Vezi rezumatul! Start modest pentru FCSB
Astra - FCSB 1-0 rezumatul video

Astra Giurgiu s-a impus cu 1-0 în duelul cu FCSB, în prima etapă din noul sezon al Ligii 1 Betano. Azdren Llulaku a marcat unicul gol al partidei şi adus toate cele trei puncte pentru formaţia pregătită de Marius Măldărăşanu  în runda inaugurală.

Fostul jucător de la Gaz Metan Mediaş a deschis scorul în minutul 43 cu o lovitură de cap, în urma unui corner executat excelent de Romario Moise. Llulaku i-a luat faţa excelent lui Denis Man şi reuşea să trimită mingea în poarta bulgarului Iliev.

Astra – FCSB 1-0 în prima etapă din Liga 1 Betano. Vezi rezumatul

Qamer Qaka, mijlocaşul norvegian adus în această vară de FCSB de la Poli Iaşi, s-a accidentat în repriza secundă a partidei şi a fost înlocuit cu Momcilovic. Fotbalistul achiziţionat de trupa lui Nicolae Dică a fost introdus la pauză şi a rezistat doar câteva minute.