Marian Popovici    Răzvan Scarlat
în STIRI INTERNATIONALE
21/02/2016, 19:52
VIDEO. Echipa lui Tătăruşanu, victorie URIAŞĂ! Românul a încasat două goluri pe final de meci GALERIE FOTO

UPDATE, 21 februarie, ora 19:42 / Echipa lui Ciprian Tătăruşanu a luat 3 puncte importante de pe terenul Atalantei, în lupta pentru Liga Campionilor. Fiorentina a cîştigat cu 3-2, toate golurile fiind marcate în repriza secundă. Fernandez a deschis scorul pentru oaspeţi în minutul 67, care au mai punctat prin Tello 81 şi Kalinic 87.

Atalanta a înscris de două ori în ultimele 10 minute prin Conti (84) şi Pinilla (90+1). Tătăruşanu a fost integralist şi a avut cîteva intervenţii foarte bune. Golurile încasate de Tătă au fost imparabile.

VEZI VIDEO REZUMAT

Rezultatele zilei în Serie A:

3424

************************************

UPDATE 20 februarie, ora 23:40 / Sîmbătă s-au jucat două meciuri în Serie A. Verona speră la o salvare miraculoasă de la retrogradare după victoria 3-1 împotriva lui Chievo.

Inter rămîne în cursa pentru locurile de Liga Campionilor după victoria 3-1 cu Sampdoria. Au marcat D’Ambrosio, Miranda şi Icardi pentru gazde. Oaspeţii au dat golul de onoare în prelungiri prin Quagliarella.

VEZI GOLURILE DIN INTER – SAMPDORIA 3-1

Jose Mourinho a fost şi el la meciul Interului, însă a precizat de la început că e doar un spectator şi nu va prelua echipa din vară.

********************************

UPDATE 23:47 / Meciul dintre Bologna şi Juventus s-a încheiat la egalitate, 0-0. Campioana încheie astfel o serie de 15 succese la rînd în Serie A, care datează din luna octombrie a anului 2015. Juve poate pierde locul de lider dacă Napoli se va impune în această etapă cu AC Milan, diferenţa dintre ele fiind în acest moment de 2 puncte în favoarea echipei lui Allegri.

*******************************************

Scene incredibile la Bologna. Unul dintre fanii gazdelor a aruncat cu o bombă în direcţia autocarului lui Juventus, însă incidentul nu s-a soldat, din fericire, cu victime.

Potrivit Gazzetta dello Sport, suporterul gazdelor a aruncat cu o bombă din hîrtie, umplută cu clor si spirt în direcţia jucătorilor “Bătrînei Doamne”, atunci cînd aceştia au coborât din autocar, la stadion. Bomba a explodat la un metru distanţă de căpitanul Buffon, care a scăpat nevătămat.

Bologna riscă sancţiuni dure. Suporterul a fost reţinut de poliţie şi va răspunde în faţa legii pentru gestul pe care l-a făcut.

Buffon a fost foarte afectat de incident, însă a ţinut cu orice preţ să intre pe teren în disputa cu Bologna.