Marian Popovici    Răzvan Scarlat
în STIRI INTERNATIONALE
21/02/2016, 19:52
VIDEO. Echipa lui Tătăruşanu, victorie URIAŞĂ! Românul a încasat două goluri pe final de meci GALERIE FOTO

UPDATE, 21 februarie, ora 19:42 / Echipa lui Ciprian Tătăruşanu a luat 3 puncte importante de pe terenul Atalantei, în lupta pentru Liga Campionilor. Fiorentina a cîştigat cu 3-2, toate golurile fiind marcate în repriza secundă. Fernandez a deschis scorul pentru oaspeţi în minutul 67, care au mai punctat prin Tello 81 şi Kalinic 87.

Atalanta a înscris de două ori în ultimele 10 minute prin Conti (84) şi Pinilla (90+1). Tătăruşanu a fost integralist şi a avut cîteva intervenţii foarte bune. Golurile încasate de Tătă au fost imparabile.

Vrei să citești acasă, în siguranță, TAIFASURI, revista ta preferată? Abonează te ACUM doar la oficiile Poștei Române! Surprize + CD urile preferate doar pentru ABONAŢII TAIFASURI

VEZI VIDEO REZUMAT

Rezultatele zilei în Serie A:

3424

************************************

UPDATE 20 februarie, ora 23:40 / Sîmbătă s-au jucat două meciuri în Serie A. Verona speră la o salvare miraculoasă de la retrogradare după victoria 3-1 împotriva lui Chievo.

Inter rămîne în cursa pentru locurile de Liga Campionilor după victoria 3-1 cu Sampdoria. Au marcat D’Ambrosio, Miranda şi Icardi pentru gazde. Oaspeţii au dat golul de onoare în prelungiri prin Quagliarella.

VEZI GOLURILE DIN INTER – SAMPDORIA 3-1

Jose Mourinho a fost şi el la meciul Interului, însă a precizat de la început că e doar un spectator şi nu va prelua echipa din vară.

********************************

UPDATE 23:47 / Meciul dintre Bologna şi Juventus s-a încheiat la egalitate, 0-0. Campioana încheie astfel o serie de 15 succese la rînd în Serie A, care datează din luna octombrie a anului 2015. Juve poate pierde locul de lider dacă Napoli se va impune în această etapă cu AC Milan, diferenţa dintre ele fiind în acest moment de 2 puncte în favoarea echipei lui Allegri.

*******************************************

Scene incredibile la Bologna. Unul dintre fanii gazdelor a aruncat cu o bombă în direcţia autocarului lui Juventus, însă incidentul nu s-a soldat, din fericire, cu victime.

Potrivit Gazzetta dello Sport, suporterul gazdelor a aruncat cu o bombă din hîrtie, umplută cu clor si spirt în direcţia jucătorilor “Bătrînei Doamne”, atunci cînd aceştia au coborât din autocar, la stadion. Bomba a explodat la un metru distanţă de căpitanul Buffon, care a scăpat nevătămat.

Bologna riscă sancţiuni dure. Suporterul a fost reţinut de poliţie şi va răspunde în faţa legii pentru gestul pe care l-a făcut.

Buffon a fost foarte afectat de incident, însă a ţinut cu orice preţ să intre pe teren în disputa cu Bologna.