Nicio categorie

Atenţie, Pandurii! Dnipro a remizat la Kiev, scor 1-1

Adversara Pandurilor din grupa E a Ligii Europa, Dnipro, nu le dă veşti prea bune gorjenilor. Gruparea din Ucraina a remiza pe terenul lui Dinamo Kiev, scor 1-1. Zozulja a deschis scorul pentru...
Autor: Claudiu Melinte | 01.09.2013 | 22:22

Adversara Pandurilor din grupa E a Ligii Europa, Dnipro, nu le dă veşti prea bune gorjenilor. Gruparea din Ucraina a remiza pe terenul lui Dinamo Kiev, scor 1-1. Zozulja a deschis scorul pentru oaspeţi în minutul 22, iar gazdele au restabilit egalitatea în minutul 64 prin Yarmolenko. Dnipro a făcut un joc foarte bun la Kiev. A avut o posesie mult mai bună ca a gazdelor şi avut ocazii mai clare de gol.

În acest moment, Dnipro se află pe locul 3 al clasamentului, la 3 puncte în spatele liderului Şahtar.

Tehnicianul Juande Ramos a trimis în teren următorul ”11”: Boyko – Mandzyuk, Mazuch, Ceberjako, Strinici – Kankava, Rotan – Nascimento, Seleznyov, Konopljanka – Zozulja.